Milanówek zakończył zbiórkę dla warszawskiego ZOO

Milanówek

Od 28 września do 5 października w milanowskim Urzędzie Miasta prowadzona była zbiórka przysmaków dla zwierząt z warszawskiego ZOO.

Mieszkańcy Milanówek wspólnie uzbierali aż 210 kg żołędzi, które przekazali do warszawskiego ZOO.

Celem akcji była edukacja dotycząca żywienia zwierząt, chęć rozwijania zachowań proekologicznych, wrażliwości na los zwierząt oraz nauka wykorzystywania zasobów przyrody.

Orzechy są przysmakiem papug i małp, szczególnie pawianów. Żołędzie natomiast jedzą niemal wszystkie zwierzęta kopytne. Szczególnie lubią je żubry, ale podjadają też antylopy, jelenie sika, a nawet żyrafy. Niedźwiedzie nie pogardzą ani żołędziami, ani orzechami. Część zbiorów trafi do Ptasiego Azylu, gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki. Żołędzie stanowią też lekarstwo dla zwierząt w razie zaburzeń trawiennych.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Milanówek zakończył zbiórkę dla warszawskiego ZOO”

  1. Gratulująca pisze:

    Gratulacje, Milanówku! świetna inicjatywa, szkoda, że Podkowa Leśna nie wzięła udziału w zbiórce, bo w Podkowie żołędzie stoją w worach wystawionych na ulice jako śmieci. I może tym razem mój komentarz się pojawi?

  2. asia pisze:

    Brawo Milanówek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły