Milanówek z dofinansowaniem na Centrum Usług Wspólnych

Milanówek

Milanówek otrzyma dofinansowanie w wysokości 3 mln zła na stworzenie w mieście-ogrodzie Milanowskiego Centrum Usług Wspólnych.

Głównym celem stworzenia Centrum jest zwiększenie dostępu dla mieszkańców Milanówka do zintegrowanych przystępnych cenowo, trwałych oraz wysokiej jakości usług społecznych, takich jak: usługi rehabilitacyjne w miejscu zamieszkania oraz w gabinecie, usługi naprawcze („złota rączka”) w miejscu zamieszkania, usługi transportowe dla osób z niepełnosprawnościami i starszych door-to-door, usługi pralnicze, usługi kosmetyczno-fryzjerskie w miejscu zamieszkania, pomoc wytchnieniowa dla opiekunów faktycznych osób niepełnosprawnych, warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców i opiekunów, badania profilaktyczne lub inne usługi profilaktyczne z zakresu zdrowia i usługi dotyczącej organizowania społeczności lokalnej, prowadzenie Milanowskiego Klubu Seniora w okresie realizacji projektu, realizacja sąsiedzkich usług opiekuńczych, realizacja e-usługi (usługa polegająca na zakupie 20 opasek monitorujących i ich monitorowania), prowadzenie konsultacji specjalistycznych (w zależności od zdiagnozowanych potrzeb, prawnych, medycznych, socjalnych itp.), realizacja usług usprawniających.

– Warto również zaznaczyć, że projekt obejmuje opieką młodzież z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, co w sytuacji, kiedy właśnie tej pomocy potrzebują, jest niezwykle istotne, bowiem nie ma dla nich systemowego działania. W Milanówku takie będzie! Część pozyskanych środków zostanie również przekazana na modernizację budynku przekazanego przez miasto w zeszłym roku milanowskiej Fundacji Radośni – Odczarujmy Autyzm, a także na działania związane z rehabilitacją osób ze spektrum autyzm – informuje Piotr Remiszewski, Burmistrz Miasta Milanówek – Przed nami nowatorskie wyzwanie, które będzie zmieniać jakość życia naszych mieszkańców na lepsze!

Warto zaznaczyć, że pieniądze z dofinansowania w całości zostaną przeznaczone na realizacje projektu. Gmina nie musi angażować własnych pieniędzy. Projekt realizowany będzie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2023 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.