Milanówek rusza z budżetem obywatelskim

Milanówek

W mieście-ogrodzie trwają przygotowania do przeprowadzenia jeszcze w tym roku procedury budżetu obywatelskiego. Pula przeznaczona na realizację pomysłów mieszkańców to 480 tys zł.

Na wrześniowej sesji radni Milanówka podjęli uchwałę w sprawie zasad przeprowadzenia budżetu obywatelskiego i kwoty, jaka będzie do rozdysponowania. To 480 tys zł z zastrzeżeniem, że jeden projekt nie może kosztować więcej niż 160 tys. zł. – Mieszkańcy mogą zgłosić propozycje ważnych inwestycji w mieście, a następnie w powszechnym głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji. Środki zaplanowane na budżet obywatelskiego można przeznaczyć na zadania, które leżą w kompetencji gminy. Dlatego projekty mogą dotyczyć zarówno budowy dróg, jak i polityki społecznej, edukacji, ochrony środowiska, kultury, sportu czy bezpieczeństwa – informuje milanowski magistrat.

Nabór projektów rozpocznie się 4 października i potrwa do 18 października. Następnie pomysły mieszkańców poddane zostaną weryfikacji merytorycznej. 31 października rozpocznie się głosowanie, a w połowie listopada poznamy listę projektów, które zostaną zrealizowane z Milanówku w 2020 r.

Każdy mieszkaniec miasta-ogrodu może zgłosić dowolną liczbę projektów. Warunkiem jest uzyskanie 12 podpisów poparcia dla danego pomysłu. W głosowaniu będzie można wesprzeć głosem już tylko jeden z projektów. Wszystkie informacje i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej urzędu miasta w Milanówku (zakładka „Budżet Obywatelski”).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Milanówek rusza z budżetem obywatelskim”

  1. Anonim pisze:

    Niestety w dużej części środki są marnowane, ponieważ mieszkańcy gmin zgłaszają dość słabej jakości pomysły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły