Milanówek ma gotowy budżet na 2018 r.

Milanówek

Milanówek to kolejna gmina w naszym regionie, która ma już gotowy projekt budżetu na przyszły rok. Jakie zadania inwestycyjne znalazły się na liście przewidzianej do realizacji? Sprawdźcie w naszym artykule.

Planowane dochody Milanówka oszacowano na 83,6 mln zł, zaś wydatki wyniosą łącznie 86,3 mln zł. Szacowany deficyt wyniesie ponad 2,7 mln zł. Na inwestycje miasto wyda ponad 13 mln zł.

I to właśnie planowane inwestycje są najciekawszą, z punktu widzenia mieszkańca, częścią miejskiego budżetu. Co zatem znalazło się na liście liczącej 38 zadań? Najwięcej, bo aż 2,9 mln zł pochłonie zadanie obejmujące uregulowanie gospodarki opadowej na terenie gminy. Drugie co do wysokości nakładów zadanie to przebudowa ul. Parkowej. Koszt tej inwestycji oszacowano na 2,1 mln zł. Kolejny milion pochłonie przebudowa ul. Kochanowskiego.

Na liście inwestycji drogowych, oprócz wspomnianych wyżej ulic znalazły się takie zadania jak: przebudowa Fiderkiewicza (700 tys. zł), przebudowa Długiej (500 tys. zł), przebudowa Granicznej (500 tys. zł), przebudowa Uroczej (470 tys. zł) czy zadanie obejmujące budowę dróg wraz z uzbrojeniem – Przyszłości, Żytniej, Leśny Ślad, Bartosza, Wierzbowej i Orzeszkowej na łączną kwotę 810 tys. zł.

Wśród interesujących zadań inwestycyjnych znalazły się natomiast takie przedsięwzięcia jak:adaptacja budynku przy Warszawskiej 18A na potrzeby Milanowskiego Centrum Kultury (250 tys. zł), przebudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 2 (100 tys. zł) czy budowa „Miasteczka rowerowego (177 tys. zł).

Nim jednak budżet stanie się wiążącym dokumentem konieczne jest głosowanie radnych, nad projektem. Plan finansowy Milanówka na 2018 r. trafi pod obrady radnych na grudniowej sesji rady miasta.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.