MikoZUSołaj w Pruszkowie

Pruszków

Wspaniale jest otrzymywać prezenty ale jeszcze wspanialej jest je dawać – o tym przekonali się dziś pracownicy Inspektoratu ZUS w Pruszkowie, którzy przekazali upominki podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej.

Mikołajkowe podarunki pracownicy ZUS zorganizowali i przekazali z własnej inicjatywy. Do worka prezentów każdy z zatrudnionych w pruszkowskiej placówce mógł dorzucić swoją „cegiełkę”. – Zbieraliśmy artykuły szkolne, kredki, flamastry, zeszyty, bloki rysunkowe, gumki temperówki, piórniki. Dodatkowo kruchymi ciastkami wsparła nas jedna z firm. Widok dzieci pukających przez szybę, uśmiechających się na widok Mikołaja, to bezcenne. To po prostu trzeba przeżyć. Dostaliśmy od nich taką dawkę energii, że mogłabym dziś przenosić góry – mówi Agata Kałuża pruszkowskiego ZUS. – Przekazanie upominków odbyło się w świetlicy. Tam nasz Mikołaj i jego Śnieżynka wręczali prezenty. Uśmiechów, podziękowań, przytulania, uśmiechu, przybijania piątek, śpiewania piosenek, deklamowania wierszyków, wszystkiego tego było co niemiara – dodaje Kałuża.

Pracownicy pruszkowskiego ZUS nie po raz pierwszy udowodnili, że mają dobre serce i chęć niesienia pomocy. W wakacje tego roku z własnej inicjatywy i z prywatnej kieszeni sfinansowali przybory szkolne, które przekazali na „Kolorową Wyprawkę”. To akcja organizowana przez wydawcę „Gazety WPR” i portalu WPR24.pl na rzecz potrzebujących uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. – Wtedy ta zbiórka poszła nam bardzo dobrze. Za każdym razem to wieka dawka emocji i motywacja, żeby dalej pomagać – wyjaśnia Agata Kałuża.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.