Mikołajkowy prezent dla zwierzaków

Pruszków

Zostań Mikołajem dla zwierząt – apeluje pruszkowski urząd miasta i ogłasza zbiórkę karmy dla bezdomnych psów i wolno żyjących kotów.

Zima to trudny okres dla bezpańskich czworonogów. O świąteczne podarunki także dla nich proszą mieszkańców władze Pruszkowa. – Czasem wystarczy nawet mały gest dobroci, żeby ulżyć ich doli. Każde stworzenie zasługuje na współczucie i dobro – czytamy w apelu.

Co można podarować zwierzakom? Przede wszystkim suchą karmę i tę w puszkach. Tego typu mikołajkowe prezenty trafią do psów przebywających w punkcie czasowego pobytu przy ul. Południowej w Pruszkowie oraz do wolno żyjących kotów, będących pod opieką wolontariuszy i w domach tymczasowych.

Karmę można przynosić do Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie przy ul. Kraszewskiego w godzinach pracy urzędu (poniedziałki 8.00-18.00, od wtorku do piątku 8.00-16.00). W dni wolne dary można zostawić w siedzibie straży miejskiej.

To niejedyny apel pruszkowskich władz: – Najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować bezdomnemu zwierzęciu jest nowy dom. Pamiętajmy jednak, że adopcja powinna być przemyślana, przedyskutowana ze wszystkimi członkami rodziny. W żadnym wypadku nie kupujmy zwierzęcia na gwiazdkowy prezent, w ten sposób zamiast pomóc możemy bardzo skrzywdzić żywą, czująca istotę.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.