Mieszkanie Wytchnieniowe w Komorowie

Michałowice

Co to jest mieszkanie wytchnieniowe? To miejsce dla osób niepełnosprawnych, a właściwie dla ich opiekunów. Takie miejsce powstało właśnie w Komorowie.

Oferta jest przeznaczona dla pełnoletnich mieszkańców Gminy Michałowice z orzeczonym stopniem niepełnosprawności (lub orzeczeniem równorzędnym). Całodobowy pobyt w mieszkaniu jest nieodpłatny. W ramach usługi oferowane jest wykonywanie czynności niezbędnych w życiu codziennym (np. przemieszczanie się, ubieranie, sprzątanie, utrzymanie higieny osobistej itp.). Jest także możliwość realizacji kontaktów społecznych poprzez umożliwienie osobie utrzymania więzi rodzinnych i uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej.

Mieszkanie Wytchnieniowe zlokalizowane jest w Komorowie, przy ul. Sieradzkiej 8 m. 2. Masz pytania lub chciałbyś skorzystać z pomocy – skontaktuj się z pracownikiem socjalnym (Aneta Świątko – tel. (22) 350-91-67. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Opieka wytchnieniowa realizowana przez GOPS gminy Michałowice w ramach programu finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2021. Wartość dofinansowania 80 633,28 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.