„Mieszkanie plus” w Milanówku

Milanówek

W ramach rządowego programu „Mieszkanie plus” nowe mieszkania mogą powstać w Milanówku. Spółka odpowiedzialna za ich budowę pozyskała od PKP możliwość wykorzystania w tym celu gruntów kolejowych. W Milanówku chodzi o prawie 10-hektarową działkę przy ul. Kościuszki.

„Mieszkanie plus” to program uruchomiony w 2017 r. Jego celem jest zapewnienie tanich mieszkań dla osób i rodzin, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na zakup własnego „M” na rynku komercyjnym. Do tej pory w całej Polsce wybudowano ponad 860 takich lokali, 1,9 tys jest w trakcie budowy, a PFR Nieruchomości, spółka odpowiedzialna za ich powstawanie, szuka możliwości lokalizacji następnych.

Z tego powodu pojawił się pomysł wykorzystania gruntów należących do innego państwowego podmiotu, czyli PKP. Kolejarze przedstawili listę 480 nieruchomości, które mogłyby posłużyć dla realizacji programu „Mieszkanie plus”. PFR Nieruchomości wybrało z tej listy 18 punktów, w tym dużą, 10-hektarową działkę przy ul. Kościuszki w Milanówku.

Kiedy powstaną tam mieszkanie? Dokładny termin nie jest na razie znany. Nie od dziś wiadomo, że realizacja programu nie przebiega tak sprawnie, jak było to zapowiadane. Póki co PFR Nieruchomości zapewnia o rozpoczęciu prac projektowych związanych z wytypowanymi działkami kolejowymi.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “„Mieszkanie plus” w Milanówku”

 1. Duda pisze:

  Ktoś tu kłamie. Premier Morawiecki obiecywał 40-60 tysięcy „mieszkań plus” oddanych w roku 2019. Media podają, że wybudowano 860 mieszkań. Kto nas oszukał?

 2. Mieszkaniec pisze:

  Czy to po to wsadzili Remiszewskiego na słupa i byłego PISowca Iwickiego na sekretarza żeby nim sterował?

 3. T pisze:

  To kara za niskie poparcie dla PiSu w Milanówku.

 4. Anika pisze:

  Co to za zdjęcie? Przecież nic się jeszcze nie buduje? Pozyskanie możliwości, bezsensowna nowomowa niegramotnych

 5. Irena Santor pisze:

  Miasto ogród

 6. paca pisze:

  „Pozyskała mozliwość wykorzystania gruntów”. To znaczy co ? Postawią budynki a one z mocy prawa staną się wlasnoscią PKP ? Czy może PKP przekaże nieodpłatnie grunty czyli zadziała na wlasną niekorzyść ?
  Bo kazali ? Bo teraz wolno przelewać pomiedzy państwowymi jednostkami pieniądze, nieruchomości i majątki własne firm ? Bo państwowe to znaczy nasze czyli pis-u ?

 7. Patus + pisze:

  Sebki i Karyny pieją z radości.
  Brajanek będzie miał wreszcie własny pokoik a i miejsce na passacika pod blokiem się znajdzie.
  Mam nadzieję, że projekt przewiduje jakiegoś lidla czy biedronkę – kwiat narodu musi gdzieś trwonić 500+

  • As pisze:

   „passacikach” ? A co cię „passacikach” boli? Kompleksy „passacikach” masz? Maść w aptece poszukaj. Może pomoże.

 8. op pisze:

  W tym programie nie powinno być możliwość wykupywania mieszkań na własność. A czynsz poniżej rynkowego żeby to miało sens.

 9. Życzliwy Pruszkowianin pisze:

  A co z mieszkaniem plus w Pruszkowie? Tam gdzie było wielkie przedstawienie i wielka pompa dobrej zmiany na terenie PKP w Pruszkowie, będzie budować J.W. Construction. W Milanówku kolejna ściema. Polki i Polacy od pięciu lat żyją w ciągłej ściemie dobrej zmiany 🙁

 10. Adam pisze:

  Witamy w pislandii kraju czerpiącego z komunizmu pełnymi garściami. Pis to w 100% lewactwo

 11. PRL BIS pisze:

  I znowu z wielkiej płyty? Komuna naprawdę wróciła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły