Mieszkańcy zyskają przestrzeń do wypoczynku

Nadarzyn

A także do sportu i rekreacji. Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na zagospodarowanie tzw. Pastewnika i terenu w Walendowie. Inwestycja ma być gotowa pod koniec lipca 2018 roku.

Pastewnik i teren przy ul. Brzozowej w Walendowie zyskają nowy charakter. Przede wszystkim chodzi o rozwój na terenie gminy Nadarzyn miejsc zieleni dostosowanych do potrzeb mieszkańców. Idea zagospodarowania Pastewnika i terenu w Walendowie to propozycja dla tych, którzy cenią wypoczynek na łonie natury, a także lubią aktywność.

Na efekty trzeba poczekać. Gmina Nadarzyn ogłosiła przetarg na wykonanie zadania w formule projektuj i buduj. Mieszkańcy liczą, że ciekawych rozwiązań nie zabraknie. Jakie pomysły chce zastosować gmina w przypadku Pastewnika? – W ramach strefy wypoczynkowej parku planuje się przede wszystkim budowę alejek, oraz wprowadzenie placyków z ławkami. W tej strefie planuje się budowę altanki rekreacyjnej, placu zabaw z urządzeniami zapewniającymi atrakcje dla szerokiej grupy wiekowej dzieci. Dodatkowym elementem będzie tzw. siłownia zewnętrzna – zestaw urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, zlokalizowany od strony południowej działki w sąsiedztwie ul. Polnej. W bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw projektuje się stół do tenisa stołowego jak również stacjonarny stół do gry w szachy lub warcaby. Na terenie tej strefy znajdzie się również ścieżka edukacyjna, pozwalająca na zapoznanie się z gatunkami flory regionalnej – czytamy w programie funkcjonalno-użytkowym.

W Walendowie pojawi się plac zabaw, który ma być dostępny dla dzieci w różnym wieku. Pomyślano również o zwolennikach aktywności ruchowej. – W ramach I strefy sportowo-rekreacyjnej planuje się budowę boiska pełnowymiarowego o nawierzchni trawiastej naturalnej, boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej. Na terenie projektuje się umiejscowienie parku linowego. Z uwagi na brak drzewostanu umożliwiającego rozpięcie ścieżek parku projektuje się montaż oparty o pylony żelbetowe lub stalowe. Planuje się ponadto budowę zaplecza socjalno-magazynowego obsługującego obiekty sportowe. W ramach II strefy sportowo-rekreacyjnej planuje się budowę skateparku oraz miasteczka ruchu drogowego w otoczeniu zieleni parkowej – napisano w dokumentacji.

Gmina Nadarzyn czeka na oferty potencjalnych wykonawców do 23 listopada. Zamówienie powinno zostać zrealizowane do 31 lipca 2018 roku.

Warto dodać, że na rozwój terenów zielonych gmina pozyskała ponad 2,8 mln zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.