Mieszkańcy Pruszkowa przeciw ustawie metropolitalnej

Pruszków

Projekt nowelizacji ustawy o ustroju m. st. Warszawy budzi sprzeciw wielu samorządów. Stanowisko w sprawie zajęli również mieszkańcy Pruszkowa.

Większość samorządów zdecydowanie opowiada się przeciw projektowi „Warszawa 33+”. Wystarczy przypomnieć, że 6 lutego przedstawiciele gmin i powiatów spotkali się w Legionowie, gdzie żywo dyskutowali nad projektem nowelizacji ustawy, kilka dni później odbyły się rozmowy w Błoniu. W obu przypadkach dominowały głosy krytyczne. Nie obyło się bez protestów ulicznych, te miały miejsce w Ożarowie Mazowieckim. Z kolei 8 lutego za zamkniętymi drzwiami odbyło się spotkanie samorządowców z pomysłodawcą projektu Jackiem Sasinem i wojewodą mazowieckim Zdzisławem Sipierą. 

Część samorządów przyjęła uchwały sprzeciwiające się przyłączeniu do Warszawy. W naszym regionie „nie” pomysłowi PiS powiedzieli radni Pruszkowa, Milanówka, Brwinowa, Podkowy Leśnej i Michałowic. 

Niepokój związany z projektem nowelizacji ustawy o ustroju Warszawy wyrazili mieszkańcy Pruszkowa, którzy skierowali list do prezydenta Jana Starzyńskiego. – Wprowadzenie zaproponowanej przez posła Jacka Sasina ustawy spowoduje, iż Pruszków, najszybciej rozwijająca się gmina mazowiecka, straci swą niezależność. W naszym przekonaniu, wprowadzanie tego typu zmian wymaga głębokiej analizy oraz szerokiej debaty społecznej – napisali mieszkańcy.

W liście czytamy o konieczności przeprowadzenia konsultacji społecznych. Ich brak, zdaniem mieszkańców Pruszkowa, jest aktem ignorancji. – Nie zgadzamy się, aby nasz głos był ignorowany! Nie zgadzamy się, aby 28 posłów, mieszkających w zupełnie innym regionie kraju, decydowało o przyszłości naszego miasta! Nie zgadzamy się, aby tak ważne zmiany odbywały się z ominięciem konsultacji! Apelujemy o przeprowadzenie rzetelnej debaty w tej sprawie z udziałem wszystkich – mieszkańców, ekspertów i samorządowców – czytamy w liście.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.