Mieszkańcy posadzą aleję lipową w Radoniach

Grodzisk Maz.

1 sierpnia 2020 roku, w sobotę o godz. 10.00, mieszkańcy Radoń wspólnie ze Stowarzyszeniem Europa i My zapraszają do wspólnego sadzenia alei lip w ulicy Centralnej nr 56.

Sadzenie drzewek, które utworzą aleję lipową odbywać się będzie w ramach projektu „Aleja lip – rozwój pożytków dla pszczół oraz piękno dla mieszkańców ulicy”. Wspólne sadzenie odbędzie się o godz. 10.00. Organizatorzy – grupa nieformalna składająca się z mieszkańców ulicy Centralnej – zapraszają całe rodziny, które chciałyby posadzić lipy, a potem wziąć je pod opiekę. – Podczas tego wydarzenia będzie można wysłuchać opowieści o roli tych drzew w ekosystemie oraz rodzajach lip. Odbędą się też rozmowy o pszczelarstwie lokalnym – zachęca Grzegorz Bartosiak, lider grupy.

Zapraszamy z łopatami, grabiami, taczkami i dobrymi humorami. Na uczestników spotkania czekać będą własnoręcznie przygotowana lemoniada i inne ekologiczne smakołyki. Organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą innych przekąsek, bo na koniec spotkania odbędzie się ognisko.

– To już kolejne działania wspierane przez Stowarzyszenie Europa i My w Radoniach. Kilka lat temu sfinansowaliśmy budowę altany wybudowanej przez Stowarzyszenie Parabuch w lesie na końcu ulicy Konarowej – mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenia Europa i My. – W tym roku mieszkańcy ulicy Centralnej zdecydowali o tym, aby wzdłuż swojej ulicy posadzić aleję lipową, która służyć będzie ludziom, pszczołom, dawać będzie piękny cień i urozmaicać krajobraz – dodaje.

Wzdłuż wewnętrznej drogi przy ulicy Centralnej 56 zasadzonych zostanie kilkanaście lip różnych odmian. Drzewa mają od 2 do 7 lat.

Akcja dofinansowana w ramach projektu Mazowsze Lokalnie realizowanego przez Stowarzyszenie Europa i My, Stowarzyszenie BORIS, Stowarzyszenie SOKiAL oraz Fundację Fundusz Współpracy ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz budżetu Województwa Mazowieckiego.

Inf. prasowe

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.