Mieszkańcy Podkowy wybrali projekty

Podkowa Leśna

Głosowanie w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego w Podkowie Leśnej zakończyło się. Wiadomo, jakie projekty zyskały największe poparcie mieszkańców i zostaną zrealizowane.

W puli podkowiańskiego budżetu obywatelskiego znalazło się 100 tys zł. To skromna kwota w porównaniu z innymi miastami i gminami naszego regionu, które również korzystają z tej procedury. Ale sama Podkowa nie należy przecież do największych. W tegorocznej edycji mieszkańcy zgłosili siedem projektów. Cztery z nich przeszły pomyślnie weryfikację merytoryczną i trafiły pod głosowanie.

Zgodnie z werdyktem mieszkańców pełna kwota budżetu zostanie przeznaczona na realizację szkolnej strefy rekreacji i wypoczynku. Chodzi o zagospodarowanie terenu szkoły przylegającego do ul. Jana Pawła II, wzdłuż głównej ścieżki wejściowej do budynku. Pomysł zakłada umieszczenie mebli miejskich w otoczeniu bujnej roślinności o charakterze naturalistycznym. Uzyskał 214 głosów.

Drugie miejsce zajął projekt „Poeci o lipie – wiersze w Alei” (148 głosów), trzecie „Modernizacja strefy sportowej i rekreacyjnej w Podkowie Leśnej” (147 głosów), czwarte „Rewitalizacja i zabezpieczenie figury Matki Boskiej – kamienia węgielnego Miasta Ogrodu Podkowa Leśna” (46 głosów).

Urząd miejski otrzymał 428 ważnych kart do głosowania. Każdy mieszkaniec mógł na niej wskazać trzy preferowane pomysły.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Mieszkańcy Podkowy wybrali projekty”

  1. Anonim pisze:

    A mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego nie mają szans na budżet obywatelski. O wszystkim decyduje burmistrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły