Mieszkańcy nie zgodzili się na koncepcje

Piastów

Końca dobiegły konsultacje społeczne w sprawie organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa Kuli w Piastowie. Mieszkańcy odrzucili koncepcję przedstawioną przez firmę Panattoni

Przypomnijmy. Na początku sierpnia Grzegorz Szuplewski, burmistrz Piastowa zorganizował konsultacje społeczne dotyczące organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Fiołkowej i ul. Lisa Kuli. Warto tu dodać, że koncepcję przygotowała firma Panattoni

Jak miał wyglądać ruch na powyższym skrzyżowaniu? Cały ruch generowany przez tereny przy ul. Fiołkowej miał być kierowany wyłącznie w prawo w ul. Lisa Kuli i dalej na wiadukt nad autostradą w kierunku Ożarowa. Geometria skrzyżowania oraz oznakowanie nie pozwoliłyby na skręt pojazdów (w tym w szczególności samochodom ciężarowym) w lewo w ul Lisa Kuli i wjazd do Piastowa, co uchroniłoby miasto przed ciężkimi pojazdami. Dodatkowo ruch pojazdów z kierunku Ożarowa Mazowieckiego w lewo w stronę ul. Fiołkowej miał być kierowany poprzez dobudowany pas lewoskrętu, tak aby nie blokować ruchu na wprost w kierunku miasta Piastów. Poprawa promieni łuków na skrzyżowaniu, wykonanie wysepek dzielących oraz dobudowa chodnika miały natomiast poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniu.

Zaproponowana koncepcja nie zyskała jednak aprobaty mieszkańców. Aż 1317 z 1345 złożonych opinii było na „nie”, a zaledwie 13 na „tak” (15 głosów było nieważnych).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Mieszkańcy nie zgodzili się na koncepcje”

 1. Sochaczew pisze:

  Piastów to.miasto? Pomyłka! To dziura !

 2. kik pisze:

  Bardzo dobra decyzja. Budując ogromne magazyny przy drodze serwisowej trzeba liczyć się z tym, że nawet „pomyślne” rozmowy z władzami mogą skończyć się niepowodzeniem jak są sprzeczne z interesem mieszkańców.

 3. Dr.Huckenbush pisze:

  I co teraz Panie Szuplewski??
  Nie dla tirów w Piastowie!!!!!!!!!

 4. Riben pisze:

  I co teraz? Hale chyba gotowe, 50 bram czeka na załadunek/rozładunek … tam będa też jeździć dostawczaki … będzie śmiesznie jak Panattoni będzie żądać odszkodowania od Piastowa. A Piastów kasą nie grzeszy.

  • aaa pisze:

   To teren Ożarowa Mazowieckiego, nie Piastów wydał decyzje o budowie magazynów, to nie Piastów obiecał drogi dojazdowe, to nie Piastów przyjmował podarunki… Ożarów Mazowiecki ma z czego zapłacić, jeżeli prezenty dostali włodarze Piastowa i Pruszkowa to inna sprawa i raczej dla prokuratury.

  • WujekSamoZło pisze:

   Jak to co teraz- teraz się wyrzuci te konsultacje do kosza, o zrobi się co chce. A konsultacje powie się ze są niewiąrzące.

 5. Gonia pisze:

  Burmistrz zawierzył miasto boskiej opiece i ona ich ochronila przed Pannatonim. Teraz inne ulice poproszą o względy bo zaczynają przypominać slumsy. To moje rodzinne miasto i jestem w szoku jakie jest zapuszczone – ulice w okolicy ul.Mickiewicza jak dzielnica bezdomnych

 6. Pan Antonni pisze:

  Trzeba powtórzyć, bo przegramy!

 7. Dr.Huckenbush pisze:

  NIE dla ruchu Tirów do magazynów Panattoni przez Piastów. Niech dojeżdżają drogą serwisową koło autostrady, od zjazdu w Pruszkowie. Ożarów sprytnie podrzucił te śmierdzące problemy dla Piastowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły