Mieszkańcy mogą zgłaszać projekty

Brwinów

Szykują się zmiany w lokalnym programie rewitalizacji gminy Brwinów. Trwają prace nad jego aktualizacją. W sprawie głos mogą zabrać mieszkańcy.

Czym tak naprawdę jest rewitalizacja? Pierwsze skojarzenie to odnowa bądź remont w odniesieniu do budynku. W tym miejscu mówimy jednak o konkretnych obszarach. Rewitalizacja prowadzona jest po to, aby dać mieszkańcom możliwość poprawy warunków życia. Chodzi o zastosowanie konkretnych działań inwestycyjnych oraz wsparcie najsłabszych grup społecznych. W jaki sposób? Możliwości jest wiele, a nad konkretami gmina właśnie pracuje.

Brwinowski magistrat zachęca mieszkańców do składania projektów. Konsultacje w sprawie aktualizacji programu rewitalizacji trwają do 13 czerwca. Formularze można pobrać ze strony gminy. Po dokładnym wypełnieniu należy je złożyć w urzędzie przy ul. Grodziskiej 12.

Cel zmian jest znany. Chodzi o poprawę warunków na konkretnych obszarach. Jednak gmina ma już program rewitalizacji na lata 2015-2025. Czym podyktowane są zmiany? –  Nasz program rewitalizacji wymaga aktualizacji, ponieważ w listopadzie 2015 roku weszła w życie uchwalona przez Sejm RP ustawa o rewitalizacji. Konieczne jest dostosowanie się do nowych wytycznych –  tłumaczy Anna Kozłowska, sekretarz gminy Brwinów.

Mieszkańcy mogli zapoznać się z planami gminy podczas majowego spotkania w brwinowskiej OSP. Urzędnicy wyjaśnili zakres planowanych zmian. Wśród projektów, które wymagają działań wymieniono m.in. adaptację zabytkowego pałacu Wierusz-Kowalskich, rewitalizację Parku Miejskiego, budowę monitoringu wizyjnego w Brwinowie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.