Mieszkańcy Michałowic uszyli „jaśki” dla szpitala

Michałowice

Mieszkańcy gminy Michałowice chętnie biorą udział w akcjach dedykowanym pomocy dzieciom. W ubiegłym roku dziergali ośmiorniczki, w tym zabrali się za szycie jaśków.

Akcja „Uszyj jasia” w gminie Michałowice zakończona, przez cały czerwiec duzi i mali wspólnie ramię w ramie szyli poszewki a wszystko po to by dzieciom trafiającym do szpitala zdrowiało się lepiej w kolorowych krainach dinozaurów i misiów… bo dzieciństwo ma być szczęśliwe – podsumowują pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Michałowicach. 

W tym roku mieszkańcy mieli okazję wesprzeć akcję „Uszyj jasia”. Zadanie do wykonania: uszyć minimum 124 kolorowe poszewki na jaśki. Zadanie udało się wykonać. A nawet zrobić więcej. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się uszyć aż 176 kolorowych jaśków. Na początku sierpnia jaśki trafiły do małych pacjentów Szpitala Dziecięcego im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym. – Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za zaangażowanie w akcję Michałowickie Szycie Jaśków, to był wspólny czas spędzony przy maszynach, wykrawaniu i prasowaniu. Nie zniechęcił nas ogromny upał na Dniach Michałowic, a myśl o choć minimalnym uprzyjemnieniu dzieciom pobytu w szpitalu dodawała sił do pracy – podkreślają pracownicy GOPS-u. 

Szczególne podziękowania GOPS kieruje do seniorek, które w każdą środę w komorowskiej bibliotece siadały o maszyn, do pani Beaty Grzeniewskiej za dzielenie się umiejętnościami i pomoc przy niesfornych nitka oraz do Stowarzyszenia K40 i IKEA, Outlet Tkanin.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.