Mieszkańcy gmin kręcą kilometry. Włączmy się do akcji!

Region

Trwa kolejna edycja kampanii „Kręć kilometry”. Jej uczestnicy jeżdżąc na rowerach walczą o nagrody i tytuły dla wybranego miasta. Dołącz się do akcji.

Kilometry kręcone są w ten sposób od 2012 roku. To największa rywalizacja rowerowa w Polsce, której uczestnicy od pierwszej edycji łącznie przejechali ponad 145 mln kilometrów! O co walka toczy się w tym roku? 50 miast, które wykręcą najwięcej kilometrów otrzyma czujniki smogu. Czujniki te będą przekazywać na bieżąco informacje o stanie powietrza. Otrzymają je miasta, które liczą maksymalnie 50 tys. mieszkańców.

Warto podkreślić, że odczyty z czujników zostaną udostępnione w formie open data, czyli do odczytu online w wielu aplikacjach mobilnych.

W rankingu jest kilka gmin z naszego regionu, które mają realne szanse na wygranie. Najwyższej plasuje się Grodzisk Mazowieckim, bo na wysokim ósmym miejscu! Mieszkańcy tej gminy przejechali do tej pory łącznie 47,3 tys. km. Wcale nie tak dużo gorzej radzi sobie Milanówek. Miasto-ogród znalazło się na 18. miejscu z wynikiem 19,2 tys. km. Jeżeli rowerzyści będą „kręcić” tak dalej, to szansa na wygraną jest pewna.

Reszta gmin niestety znajduje się daleko w tyle.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Mieszkańcy gmin kręcą kilometry. Włączmy się do akcji!”

  1. Anonim pisze:

    Czy zastanawialiście się jak potężna baza danych (dla nawet legalnych celów) powstaje przy okazji takich konkursów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły