Miejska sieć skuterów elektrycznych w Michałowicach

Michałowice

Już za kilka dni mieszkańcy gminy Michałowice będą mogli w praktyce sprawdzić działanie systemu scooter-sharingu, czyli wypożyczalni elektrycznych skuterów. W trzech lokalizacjach mają pojawić się specjalne „wyspy-parkingi”.

Elektryczne skutery w Michałowicach postawi firma, która podobne rozwiązania wprowadzała już w kilku innych miastach. – We współpracy z podwarszawską gminą Michałowice uruchamiamy pilotażowy program, dzięki któremu mieszkańcy Michałowic, Komorowa, Opacz-Kolonii czy Suchego Lasu będą mogli podróżować do Warszawy na ekoskuterze zasilanym baterią elektryczną. Czyste powietrze to nasze wspólne dobro. Dlatego podejmujemy kolejne działanie zmierzające do ograniczenia niskiej emisji, udostępniając testowo pojazdy z naszej warszawskiej floty mieszkańcom gminy Michałowice – informuje Martyna Ziębińska z blinkee.city.

Początkowo skutery zostaną udostępnione testowo, na nieco ponad dwa miesiące. – W okresie od kwietnia do końca czerwca 2018 blinkee.city włącza do warszawskiej strefy usługi trzy punkty zlokalizowane na terenie Gminy Michałowice, w kórych będzie można wypożyczyć i zdać skuter. Zaplanowano trzy „wyspy-parkingi” przy stacjach WKD: Opacz, Reguły, Komorów. Miejsca zostaną oznaczone specjalnymi tabliczkami. Jeśli ten środek transportu spodoba się mieszkańcom gminy, istnieje realna szansa, aby usługą objąć cały jej obszar. Wtedy skuter będzie można zdać nawet pod własnym domem – dodaje Ziębińska.

Ze skuterów będzie można korzystać od 18 kwietnia. Tego dnia w każdym z wyznaczonych puntków pojawi się jeden elektryczny jednoślad. W okresie pilotażu mieszkańcom gminy przysługuje 15 proc zniżka. Normalna stawka to 59 groszy za minutę jazdy.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.