Miejsce dla pieszych i rowerzystów na Sokołowskiej

Michałowice

Ulica Sokołowska w gminie Michałowice to łącznik Pruszkowa i Komorowa z Jankami. Ruch na drodze jest bardzo duży, ale miejsca dla pieszych i rowerzystów praktycznie tu nie ma. Ta sytuacja ma się zmienić.

Miłośnicy wycieczek rowerowych docenią pomysł budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ul. Sokołowskiej. Wytyczona trasa dla pieszych i rowerzystów pozwoli im łatwo i co najważniejsze bezpiecznie dostać się do Raszyna czy Nadarzyna. Dziś gigantyczny ruch na Sokołowiskiej skutecznie zniechęca rowerzystów i pieszych do korzystania z tej drogi. I nie ma się co dziwić bowiem przejście lub przejazd wśród ciężarówek i stłoczonych samochodów osobowych nie jest czymś przyjemnym.

Władze gminy Michałowice chcą to jednak zmienić. Na sierpniowej sesji rada gminy wyraziła zgodę na udzielenie powiatowi pruszkowskiemu pomocy finansowej. Chodzi o przekazanie pieniędzy na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy ciągu pieszo rowerowego wzdłuż ul. Sokołowskiej. – Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy w gminie Michałowice jest ulica bardzo obciążona ruchem samochodowym. To jest ulica Sokołowska w Sokołowie i Pęcicach, która jest w zasadzie przystosowana wyłącznie do poruszania się po niej samochodów. Ruch pieszych i rowerzystów jest na niej bardzo utrudniony i niebezpieczny. W związku z tym na wnioski mieszkańców prosimy o podjęcie uchwały, która umożliwi nam udzielenie pomocy finansowej powiatowi, po to aby powstała dokumentacja ciągu pieszo rowerowego na obszarze ul. Sokołowskiej od Sokołowa do Pęcic – zwróciła się do radnych Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na udzielenie takiej pomocy powiatowi. Gmina na wykonanie dokumentacji projektowej przeznaczy 200 000 zł. Resztę dołoży powiat pruszkowski.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 10

10 odpowiedzi na “Miejsce dla pieszych i rowerzystów na Sokołowskiej”

 1. Kamil pisze:

  Oo!! Oooo!!! TOO!! TOo! To!!!

  Droga dla rowerów powinna być skrótem, a nie zdublowaniem głównego ciągu i to jeszcze dojazdu do łącznicy wjazdowej na eSkę!!!! 🤪 😠😠 🤯

  Skuśka polami przez Pęcice, potem nowym wjazdem do Orlika dalej prosto polami na Suchy Las, następnie w Woźniaka na Wypędy\Wolicę w przedłużenie Granicznej Sąsiedzkiej Zielonej itd. 👍👍👍👌✌️😘

 2. Kolejwizja.pl pisze:

  kolejny dowód na dyskryminowanie rowerzystów w regionie . Nikt nie będzie jeździć po tego typu „ścieżkach” kiedy np. są zastawnione przez zaparkowane pojazdy(snandard), lub wjeżdżające samochody.
  Rowerzysta staje się według tego typu rozwiązań intruzem na drodze bez żadnych praw . Bo okazuje się że pieszy na tejże ścieżce jest uprzywilejowany względem roweru, i samochód również.
  Stajemy się obiektem , na który można bezkarnie zapolować i nie będziemy chronieni przez prawo.
  Nie ma nigdzie indziej na Świecie takich rozwiązań (ciągów pieszo-rowerowych) gdzie pieszy może spacerować wśród pędzących rowerów , a rowerzysta ma na nich uważać .

 3. anon pisze:

  uzytkownik rafal wszystkie sciezki w gminie michalowice sa teraz robione z asfaltu po zmianie wojta wiec nie gadaj farmazonow :~~~~D

 4. jot pisze:

  Przy odrobinie wyobraźni ruch rowerowy można poprowadzić ulicą Woźniaka W Suchym Lesie potem Sąsiedzką. Dużo spokojniejsza, przynajmniej do czasu otwarcia magazynów w budowie.

  • Kamil pisze:

   Oo!! Oooo!!! TOO!! TOo! To!!!

   Droga dla rowerów powinna być skrótem, a nie zdublowaniem głównego ciągu i to jeszcze dojazdu do łącznicy wjazdowej na eSkę!!!! 🤪 😠😠 🤯

   Skuśka polami przez Pęcice, potem nowym wjazdem do Orlika dalej prosto polami na Suchy Las, następnie w Woźniaka na Wypędy\Wolicę w przedłużenie Granicznej Sąsiedzkiej Zielonej itd. 👍👍👍👌✌️😘

 5. cyklista pisze:

  a jaka jest pewność, że owoc tych wysiłków będzie ułatwieniem życie dla rowerzystów i pieszych a nie tylko pretekstem do pozbycia się ich z jezdni/pobocza? Jako doświadczony rowerzysta powiem tak: przestrzeganie obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego by w zupełności wystarczyło do zapewnienia bezpieczeństwa. Problemem byłoby tylko spowolnienie ruchu drogowego. I to w zasadzie jest prawdziwy powód. A patrząc na liczne, niestety, okoliczne „dzieła” w zakresie infrastruktury rowerowej, mam poważne obawy czy to co powstanie spełni oczekiwania przyszłych użytkowników.

 6. Karol pisze:

  będzie szansa na przeżycie między pędzącymi samochodami bo teraz słabo to wygląda.

 7. och pisze:

  pierdylion wyjazdów z posesji juz jest, czesc chodnikow tez, ograniczenie do 40km/h tez jest. Nie powinno ci to przeszkadzac po zmianie malkontencie.

 8. rafal pisze:

  czyli znów sciezka z kostki i pierdylion wyjazdów z posesji i pieszymi pałetającymi sie pod kołami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły