Międzynarodowo i tanecznie. Top Dance OPEN 2021.

Pruszków

Już 9 i 10 października taniec towarzyski zawładnie całym Pruszkowem. Przez dwa dni na Hali Znicz odbywać się będzie Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego Top Dance OPEN 2021, podczas którego będzie można zobaczyć rywalizację tanecznych par sportowych.

Top Dance Open to turniej cykliczny który odbywa się co roku. W 2020 roku turniej okazał się ogromnym sukcesem, mimo trwającej epidemii COVID-19. Tym razem jednak będzie to pierwszy Międzynarodowy Turniej Tańca Sportowego o takiej randze i wielkości na terenie Powiatu Pruszkowskiego.

Polscy i zagraniczni zawodnicy wystąpią w widowiskowych stylach tanecznych: standardowym i latynoamerykańskim. Turniej odbędzie się w strukturach Federacji Tańca Sportowego (FTS) oraz Światowej Federacji Tańca Sportowego (WDSF). Zawodnicy różnych kategorii wiekowych: od najmłodszych początkujących aż po najstarszych z mistrzowską klasą międzynarodową będą rywalizować o puchary, medale i nagrody rzeczowe. Zmagania zawodników będzie oceniać profesjonalna 19-osobowa komisja sędziowska z kraju i zagranicy.

Będzie to szczególnie ważne wydarzenie dla Powiatu jak i całego Mazowsza oraz jego mieszkańców którzy skorzystają z możliwości rywalizacji na profesjonalnie zorganizowanym wydarzeniu sportowym. Turniej odbędzie się na najwyższym poziomie, przy pięknej aranżacji oraz z przestrzeganiem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Organizatorem wydarzenia jest Uczniowski Klub Sportowy Top Dance. Patronami Honorowymi turnieju są Starosta Pruszkowski Krzysztof Rymuza oraz Prezydent Miasta Pruszkowa Paweł Makuch. Turniej jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego, ze środków z budżetu Gminy Miasto Pruszków oraz przy wsparciu Fundacji ARP.
Więcej informacji na stronie internetowej turnieju: https://topdanceopen.top-dance.pl/

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.