Mickiewicza i Żurawia do przebudowy

Brwinów

Dwie brwinowskie ulice doczekają się remontu. Gmina ogłosiła przetarg na ich przebudowę. Planowane jest m.in. ułożenie nowej nawierzchni oraz zastosowanie progów zwalniających.

Stan obu dróg pozostawia wiele do życzenia. Ale ma się to zmienić. – Planowana przebudowa z pewnością ucieszy mieszkańców, którzy poruszają się po nierównej nawierzchni. Na ul. Mickiewicza zostanie ułożona nawierzchnia z masy asfaltowej, co poprawi komfort jazdy. Prace na ul. Żurawiej obejmą wykonanie nawierzchni z kostki betonowej i betonu asfaltowego. Zjazdy na posesje mieszkańców będą wykonane z kostki betonowej. Zwiększy się też poziom bezpieczeństwa pieszych i kierujących – w planach jest wykonanie skrzyżowania wyniesionego oraz progów zwalniających. Na odcinku ul. Żurawiej projektowany jest też chodnik z kostki betonowej – informuje brwinowski magistrat.

Przedsięwzięcie zostało podzielone na trzy etapy: przebudowę ul. Żurawiej, przebudowę ul. A. Mickiewicza na odcinku od ul. Biskupickiej do ul. Żurawiej i przebudowa ul. Mickiewicza na odcinku od ul. Kampinoskiej do ul. Biskupickiej.

Całość ma być gotowa nieprędko. – Prace zostaną rozłożone na 3 lata. Ich zakończenie jest planowane na czerwiec 2018 r. – wyjaśnia brwinowski urząd gminy.

Wykonawcy zainteresowani tym zadaniem mają czas do 8 lutego na składanie swoich ofert.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.