Michałowice z promesą na wóz strażacki

Michałowice

Gmina Michałowice odebrała 3 lipca promesę o maksymalnej wartości 800 tys. zł na zakup wozu strażackiego.

Dzięki obywatelskiej mobilizacji mieszkańców, gmina Michałowice uzyskała najwyższą frekwencję w I turze wyborów prezydenckich w woj. mazowieckim 81,2% i wygrała wóz strażacki. Promesa o maksymalnej wartości 800 tys. zł została wręczona sekretarz gminy, Annie Fabisiak 3 lipca przed Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Frekwencja 81.2 %  dała Gminie Michałowice  6 miejsce w Polsce.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 46

46 odpowiedzi na “Michałowice z promesą na wóz strażacki”

 1. J.K. pisze:

  Rozdają kartony bez pokrycia.
  Śmiech na sali!

 2. aasdf pisze:

  Czy mi się zdaję, czy było powiedziane, że gmina dostanie pieniądze? Z tego co widzę, gmina dostała kartonik.

  • Głos 2 pisze:

   Człowieku jak dobrze że PIS zrobił reformę edukacji i zlikwidował gimnazja… Ty nie umiesz myśleć… to jest efekt edukacji z wybieraniem odpowiedzi według klucza…

  • Jan pisze:

   Jak to dobrze że pis zlikwidował gimnazja, bo później widzimy takie rozumowanie jak wyżej.

 3. Łukasz pisze:

  Gdyby totalni byli u władzy i PIS wygrałby w Michałowicach, to na pewno by nie spełnili tej obietnicy. Rafał powiedziałby, że nie było takiej obietnicy , albo że jej nie pamięta, albo że Nitras dba o budżet Państwa i musi te pieniądze przytrzymać.. TVN by im przyznał rację a oświeceni i nowocześni wyborcy totalsów , przyznali bym im rację. Na końcu Wałęsa powiedziałby im o takie masy walczył jak PACA i inne.

  • W pisze:

   Raczej na pewno spełniliby – ty naprawdę wierzysz że politykowi (zwłaszcza PiS) szkoda pieniędzy obywateli? Przecież to nie jest tak że te wozy kosztują kaczorów choćby złotówkę z ich własnych pieniędzy lub nawet pieniędzy ich partii. Po prostu można było wyremontowac szpital to się w TVP pokaże że dyrektor jest skorumpowany i dlatego nie ma pieniędzy na remont, a że ta kasa poszła na wozy to już tylko oczytani wyborcy PO będą rozumieli.
   Więc Twój argument jest tak głupi jak partia na którą głosujesz.

   • Łukasz pisze:

    Pamiętam jak „oczytani” wyborcy głosowali na Bronka, a później go się wstydzili. Więc to że są oczytani nie świadczy że są mądrzy. Sam fakt że glosują na Palikota, Jachirę czy Niesiołowskiego coś o nich świadczy. A Neuman powiedział że wyborcy Po to debile o wyborcach Po W Tczewie… Mówił o Was że trzeba wrzucić w Wyborczej wrzutkę żeba odciągnąć waszą uwagę od ich wpadek… szkoda mi Ciebie, że nie myślisz samodzielnie. Oczytani , inteligentni i znający dobrze historię są w PISie . Jak rządziła PO to Rostowski z Tuskiem mówili że pieniędzy nie ma i nie będzie. A teraz jest na wszystko. Po prostu teraz krajem rządzą najwyższej klasy fachowcy!

    • W pisze:

     I fakt że nie rozumiesz dlaczego wtedy nie było a teraz są i myślisz że to tylko dlatego że pisz złodzieja vatowym zabrał doskonale tłumaczy, że nie rozumiesz jak działa ekonomia w Śląsku makro tylko kupujesz te papkę medialna. Idąc twoim tokiem rozumowania odkąd w Polsce rządzi PiS to w Czechach (i wielu innych krajach) też się zaczęło lepiej powodzić i to dużo lepiej niż w Polsce. Czyżby PiS miał taki dobry wpływ na całą Europę czy może jest koniunktura w Europie i spokojnie moglibyśmy mieć stare ceny i takie zarobki jak teraz razy dwa ale wolimy mieć stare zarobki + 500 plus, marnowanie pieniędzy i wysokie ceny, a raczej wy wolicie.

  • Csgr pisze:

   Akurat obietnicy nie złożył Duda bo gdyby sam prezydent korumpował wyborców to nawet wyborcy PiS powinni się domyslec o co chodzi.

   • Grzegorz pisze:

    Złożył Duda i obóz z którego się wywodzi! Ty po poprostu nic nie wiesz. A mirabelki jesz?

    • Csgr pisze:

     Ze strony ministerstwa – z informacji tam zawartych wnioskuje że w takim samym stopniu Trzaskowski gwarantuje jak Duda gwarantuje:
     „„Bitwa o wozy” to profrekwencyjna inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.”
     No chyba że prezydent pracuje w MSWiA ale czemu w takim razie go pominęli chwaląc autorów projektu na rządowej stronie?

     Czyli podsumowując ja wiem wszystko Grzegorz się pomylił za co bardzo pragnie państwa przeprosić. Taka matka go wychowała więc taki obciągnięty umysłowo Grzesio jest.

    • Wilku pisze:

     Obóz z którego są się wyeidzi – tak. Duda – nie. Poczytaj trochę Grzesiu zanim tych którzy mają rację zaczniesz obrażać.

 4. Anonim pisze:

  DUDA2020

 5. Arek pisze:

  Ocho lemingi nie widzą co teraz napisać… mam nadzieję, że się schowają pod stołem. Tak wygląda wiarygodność. Pomimo, że niestety tęczowy i lewicowy Rafał nie kłam miał najwięcej głosów (mam nadzieję, że w drugiej turze tak nie będzie), przedstawiciel Zjednoczonej Opozycji dotrzymuje słowa i przekazuje promesę na zakup wozu strażackiego. I jak tu nie lubić Prezydenta Andrzeja Dudy i PISu. Tak właśnie wypełniają obietnice wyborcze. A teraz rzut okiem na Warszawę. obietnic Rafała 75 , niezrealizowanych 72 . Nie chcemy tak zakłamanego prezydenta. Nie wierzymy w to co mówi, bo kłamie. Michałowice, Nadarzyn, Pruszków, Brwinów głosujemy na Dudę. Przełączamy TVN na TVP.

  • Zygfryd pisze:

   Też mi dotrzymanie słowa. Podjecie decyzji co zrobić z nieswoimi pieniędzmi. Akcja dla PiS zakończona sukcesem, wieś się zmobilizowała i miała dużo wyższa frekwencję od przewidywanej i udział głosów na Dudę na wsi był oczywiście dużo większy. Za moje pieniądze PiS podbił sobie wynik o kilka procent.

   • Jacek pisze:

    Popieram Dudę i Pis. Tak bardzo dobrze rozdysponowują pieniądze. Za PO (byłych uczniów Balcerowicza) trafiłyby na rożne dziwne fundacje i do mafii Vatowskich. Tusk nawet tych twoich pieniędzy chciał szukać po ziemią, i prosił żeby pokazać gdzie są.. Teraz jest na wszystko, bo rządzą rozsądni i uczciwi ludzie. DUDA, DUDA!!!

    • X pisze:

     Przecież PiS zmniejszyło rozmiar dziury VAT o połowę. Więc na jeżeli uważasz że PO specjalnie przymykalo oko na kradzieże 25 mld zł rocznie, to właśnie przyznajesz że PiS przymyka oko na kradzieże 12,5 mld zł rocznie. Mafie VAT dalej istnieją poczytaj sobie. To że PiS zabrał im trochę i medialnie zniszczył mafię vatowskie pokazuje tylko że skutecznie zrobił to w oczach takich lemingów jak ty którzy nie orientują się w finansach ani trochę.
     Teraz jest na wszystko bo skończył się kryzys i cała Europa się rozwija. W Europie rosną wynagrodzenia i ludzie żyje się lepiej. U nas rośnie minimalnie a uczciwym ludzią którzy podjęli ambitniejsza pracę niż siedzenie w kiosku z epapierosami i czytanie książek żyje się drożej. 500+ nawet nie pokrywa mi już nowych podatków które PiS podkładał od początku swojej kadencji.

     • Łukasz pisze:

      Pacan jak zwykle piszesz bzdury i sam o tym doskonale wiesz. Spójrz na wskaźniki w UE. Tam praktycznie nie ma wzrostów jeżeli chodzi o PKB. My mamy największy w UE. Mamy najniższe bezrobocie. Płaca minimalna wzrasta i dlatego ludzie nie wyjeżdżają dorabiać przy szparagach w Niemczech. Niemcom się to nie podoba. Oni chcą żeby u nas było źle a tak było za Tuska i Tak będzie za Trzaska. Uruchom myślenie. Oni potrzebują take masę jak TY, a jak wygrają podwyższą Ci wiek emerytalny i wszystkie podatki, bo są tak nieudaczni jeżeli chodzi o rządzenie. Tak jest w Warszawie na nic nie ma pieniędzy….

     • X pisze:

      Akurat tak dobry w podnoszeniu podatków jak PiS jest to nikt nie był.

     • R pisze:

      Za to ty się martwiła jak w Niemców uchodźcy trafili. Charles się tym że ich olsles i jaka to była dobra decyzja. Fakt jest taki że co najwyżej ty i twoja partia chcecie żeby komuś było zle. Niemcy są na tym poziomie że suche radzą.

     • Z pisze:

      A co do wieku emerytalnego to dla nierobów to pewnie jest bonus. Bo jak ktoś nie umie to pracować i jest beznadziejnym człowiekiem to ideologia dej, dej, dej siedzi w nim mocno. Ale jak babcie widzą swoje emerytury to już jakiś tak szczęśliwe nie są albo i tak decydują że za tyle nie przeżyją i muszą jeszcze 5 lat popracować.

    • Wieśka pisze:

     szkoda, że TVP Info tak wyprało ci mózg

     • Łukasz pisze:

      Wieśka nie umiesz merytorycznie dyskutować to nie zabieraj głosu jak się nie znasz…

     • Jacek pisze:

      Wieśka nie masz merytorycznych argumentów do dyskusji. Jak widzisz prawdę to rzucasz epitetami. Typowe dla leminga, nie umie samodzielnie myśleć…

 6. none pisze:

  Acha, czyli nie wóz, tylko promesa, i nie na cały wóz, tylko do pewnej kwoty. Prawie jak w starym dowcipie o rozdawaniu samochodów na pl. Czerwonym w Moskwie…

  • miś pisze:

   Jak nie wiesz co to jest promesa to nic nie komentuj, widzę że nic nie rozumiesz . Koszt wozu strażackiego zależy między innymi od wyposażenia które jednostki straży sobie sami dobierają w zależności od potrzeb. A w całym konkursie było mówione o podstawowej jednostce i chyba dobrze bo gmina może doposażyć pojazd według swoich potrzeb i chyba lepiej dołożyć pewną kwotę pieniędzy na potrzebne danej jednostce wyposażenie niż mieć kilka wozów takich samych.

   • none pisze:

    To odnieś się do cytatu w artykule z 30 czerwca „Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. „

  • Anonim pisze:

   Przecież to było napisane od początku i każdy o tym wiedział. Czemu teraz cię to dziwi?

   • none pisze:

    Proszę, tutaj cytat z art. z 30 czerwca na ten temat: „Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. „. Pan wiceminister powiedział, że zostanie sfinansowane w całości, a nie „do kwoty”.

    • X pisze:

     Wciąż nie rozumiem co ci się nie zgadza. Za 800 tys zł da się kupić wóz strażacki czyli wszystko zgodnie z artykułem.
     Chyba nie trudno v się domyśleć że z wozami jest jak z innymi samochodami i znajdziesz taki za 800 tys jak i taki za 3 mln.
     Możesz zamiast cytatu który opisuje dokładnie to co zaszło – czyli ze gminy dostaly kasę na zakup wozów. Podać co ci nie pasuje?

  • Bogdan pisze:

   Brawo Pis i Andrzej Duda!! Takich ludzi jeszcze w Polsce u władzy nie było. To najlepszy prezydent po 89 roku (obok Lecha Kaczyńskiego)..

   • Zygfryd pisze:

    Prawda przy takiej dobrej koniunkturze tyle środków zmarnować i tak mało osiągnąć to rzeczywiście się nikomu nie udało.

    • Bogdan pisze:

     Najwyższe PKB w UE, najniższe bezrobocie, lider UE . Najlepszy rząd i prezydent po 89 roku. Brawa dla Jarosława Kaczyńskiego za inteligencję i super decyzje. To najsprawniejszy i najmądrzejszy polityk w Polsce.

  • Zed pisze:

   To jak to None, wybierasz się po samochód, masz na Fiacika ale dowiadujesz się, że rodzina Ci sfinansuje nowy samochód to skręcasz do salonu Lambo. Sprawdzić czy salon Lambo nie jest na pl. Czerwonym

   • none pisze:

    Jak bym kupował samochód to bym poszedł do salonu z samochodami, a nie zabawkami.

    • Zed pisze:

     Lambo to nie zabawka chyba, że dla dużych chłopców

     • X pisze:

      CII to jest ten typ który nie kupi lambo bo w tych samochodach nawet podłokietników nie montują a sam jeździ 10 letnia najmniejszą skoda Citi bez podłokietników:)

 7. paca pisze:

  Państwo z kartonu rozdaje kartony ☹️

  • xxx pisze:

   rozdajesz pohyble choopie a masz problem ze ktos dotrzymal slowa

  • Witek pisze:

   Pacan (człowieku niesamodzielnie myślący) , to nie 8 lat PO-PSL i orzeł z czekolady.. To spełnianie obietnic wyborczych, to wiarygodność. Wiem, że jest Ci głupio jak widzisz tak solidnych ludzi u władzy…

   • X pisze:

    No takie obietnice nie trudno spełnić gdy brzmi ona: weźmiemy 800 tysięcy zabranych wam pieniędzy które i tak nie są nasze i damy jednej gminie a w zamian dostajemy coś wymiernego bo o kilka procent więcej głosów.

    • Jola pisze:

     Po nie jest w stanie Takich obietnic spełnić bo nie mają odpowiednich ludzi to tego. Tusk pytał się gdzie te pieniądze są zakopane… dlatego ukradł nam pieniądze z OFE i tobie też… jesteś ofiarą losu…

  • Jacek pisze:

   Gdyby totalni byli u władzy i PIS wygrałby w Michałowicach, to na pewno by nie spełnili tej obietnicy. Rafał powiedziałby, że nie było takiej obietnicy , albo że jej nie pamięta, albo że Nitras dba o budżet Państwa i musi te pieniądze przytrzymać.. TVN by im przyznał rację a oświeceni i nowocześni wyborcy totalsów , przyznali bym im rację. Na końcu Wałęsa powiedziałby im o takie masy walczył jak PACA i inne.

   • Csgr pisze:

    Gdyby u władzy było PO to takie nieetyczne zachowanie by nie przeszło żeby za pieniądze kupować głosy.

    To nie jest obietnica tylko zwykła gra losowa. Jedna gmina chciała remont placu zabaw, druga potrzebowała sprzęt do szpitala itd. PiS zgarnął te środki wrzucił do jednego wita i powiedział a teraz ktoś sobie kupi za to wóz strażacki czy mu jest potrzebny czy nie.

    • Łukasz pisze:

     Dlatego jak czytam twoje posty to się cieszę. Jestem pewny że ludzie widząc takiego stronnika jak ty i to co piszesz wystawiasz PO tandetną laurkę. Dzięki. Jestem pewny że po przeczytaniu twoich wywodów ludzie na totalną opozycję nie zagłosują. Prosimy pisz więcej….. Bucha cha…

  • Paca-n pisze:

   Paca-_n ty 🏳️‍🌈 ulewc

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły