Michałowice z Kartą Mieszkańca

Michałowice

Gmina Michałowice wprowadza Kartę Mieszkańca. Taka decyzję podjęli radni na ostatnim posiedzeniu rady.

Skąd pomysł na wprowadzenie karty. – Prawda jest taka, że oferta początkowo będzie skierowana do użytkowników Roweru Gminnego. Będziemy wprowadzać nowe stawki, tab by wyrównać je z tymi obowiązującymi w Warszawie i Pruszkowie. Do tej pory rower w naszej gminie można było wypożyczyć na 12 godzin za darmo. Nie chcemy tego przywileju zabierać mieszkańcom, stąd pomysł na wprowadzenie Karty Mieszkańca. Jej posiadacze po zmianie taryfy będą mogli wypożyczać rower na obowiązujących dziś zasadach – mówi nam Krzysztof Grabka, wójt gminy Michałowice.

Kto może ubiegać się o kartę? Każdy mieszkaniec gminy, który odprowadza podatki w urzędzie skarbowym w Pruszkowie i w formularzu jako miejsce zamieszkania wskazuje gminę Michałowice. Jednak na rozpoczęcie wydawania kart trzeba będzie poczekać. – Teraz musimy przejść przez wszystkie wymagane procedury. Myślę, że uda nam się rozpocząć wydawanie kart we wrześniu – zaznacza wójt gminy Michałowice.

Na jakie profity mogą jeszcze liczyć mieszkańcy? – Będziemy chcieli zaprosić do programu lokalne firmy. W przypadku gminnych atrakcji, takich jak lodowisko, to dla mieszkańców już dziś są one dostępne za darmo – dodaje Krzysztof Grabka. – Karta dedykowana jest na ten moment głównie użytkownikom Roweru Gminnego – zaznacza. 

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.