Michałowice szykują się do wiosny. Jest przetarg na Rower Gminny

Michałowice

Za okami jeszcze zimowa aura, ale władze gminy Michałowice już dbają o to by wiosną mieszkańcy mogli korzystać z atrakcji zachęcających do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Od marca powróci Rower Gminny.

Na terenie gminy pojawi się siedem wypożyczalni. Mieszkańcy do swojej dyspozycji będą mieli 55 rowerów miejskich, kolejna piątka jednośladów zostanie wyposażona w foteliki dziecięce. Nie zabraknie też czegoś dla osób lubiących współpracę. Chętni będą mogli skorzystać z pięciu tandemów. W nowym sezonie rowerowym nie zabraknie również rowerów typu cargo (5 szt.) oraz rowerów dziecięcych (5 szt.). Jednoślady dla najmłodszych będą wyposażone w koła o rozmiarze 20’’.

W tym roku podtrzymana zostanie kompatybilność wypożyczalni działających w systemie Roweru Gminnego z tymi działającymi na terenie Warszawy czy Pruszkowa.

Gdzie pojawią się stacje wypożyczeń?
Opacz-Kolonia, Opacz WKD– 10 rowerów.
Komorów, Komorów WKD – 10 rowerów.
Michałowice, Michałowice WKD – 10 rowerów.
Nowa Wieś, Nowa Wieś WKD – 10 rowerów.
Komorów Wieś, rejon zalewu na Utracie – 15 rowerów.
Reguły, przy Urzędzie Gminy – 10 rowerów.
Michałowice, ul. Szkolna róg 11 Listopada – 10 rowerów.

System wypożyczalni ma wystartować 1 marca i działać do końca listopada.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Michałowice szykują się do wiosny. Jest przetarg na Rower Gminny”

  1. cyklista pisze:

    A kto jest odpowiedzialny za utrzymanie w czystości i stanie nadającym się do użytku tego bubla pomiędzy Pęcicami a Pruszkowem??? Michałowice wykonały (bez pojęcia) a starostwo ma utrzymać. Tylko nie ma środków ani ochoty. I tak koło się zamyka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły