Michałowice jedną z najlepszych gmin

Michałowice

Triumf Gminy Michałowice. Samorząd znalazł się na II miejscu w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Ranking zbiera dane ekonomiczne wszystkich 2791 gmin w Polsce. Uwzględnia się w nim podział na kategorie samorządów. Michałowice zdobyły II miejsce spośród 1533 gmin wiejskich.

Małgorzata Pachecka, wójt gminy – Tegoroczne II miejsce  Gminy Michałowice w tym rankingu, w kategorii gmin wiejskich, to ogromne wyróżnienie i docenienie codziennej zawodowej pracy mieszkańców gminy, jak i też wartość działania całego samorządu, a w szczególności urzędników. W porównaniu do ubiegłego roku jest to awans aż o 7 pozycji! Jesteśmy też jedyną gminą wiejską  z Mazowsza, która znalazła się w ścisłej czołówce – dodaje Pachecka.

Ocenie poddano 7 wskaźników kondycji finansowej gmin. Liczył się: udział dochodów własnych, relacja nadwyżki do dochodów, udział wydatków inwestycyjnych, obciążenia wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne. Dodatkowo oceniano udział środków europejskich w wydatkach, relacje zobowiązań do dochodów i udział podatku dochodowego.

Jeśli chodzi o region, to powiat pruszkowski zajął II miejsce w kategorii powiatów ziemskich. Powiat grodziski uplasował się na 32 miejscu. Gmina Brwinów jest na 6. miejscu w kategorii gmin miejsko-wiejskich, a gmina Grodzisk Mazowiecki zajęła 12 miejsce. Podkowa Leśna znalazła się na 5 miejscu w kategorii gmin miejskich, Gmina Pruszków zajęła 57 miejsce, Milanówek na miejscu 62, a Piastów – 95. Raszyn jest na 109 miejscu, Żabia Wola – 161, Nadarzyn na 196, Jaktorów na 427, a Baranów na 923 miejscu na liście gmin wiejskich.

Wysoki poziom merytoryczny rankingu oraz jego wiarygodność gwarantuje Katedra Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Michałowice jedną z najlepszych gmin”

  1. none pisze:

    Ale co Brwinów robi na tak wysokim miejscu? To chyba najgorsza gmina w całym województwie, współczuję tym, którzy tam mieszkają, odprowadzają podatki i nie dostają za to nic w zamian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły