Michałowice dołożą 1 mln zł na przebudowę Pruszkowskiej

Michałowice

Gmina Michałowice przekaże 1 mln zł na przebudowę ul. Pruszkowskiej w Granicy. Inwestycje ma przeprowadzić zarządca drogi, czyli Powiat Pruszkowski.

Powiat Pruszkowski od dawna planuje przebudowę ciągu ulic Pruszkowskiej i Komorowskiej. Inwestycja jest bardzo kosztowna, dlatego ma być prowadzona etapami. Na wsparcie realizacji tego zadania zdecydowały się władze Gminy Michałowice. – To zadanie, które miało być realizowane w ubiegłym roku. Z uwagi na to, że dwa przetargi nie doszły do skutku to zadanie jest przeniesione na rok bieżący, z tym że teraz chodzi już o to, by zawrzeć z powiatem pruszkowskim konkretną umowę finansową – zaznaczał na sesji Jerzy Sierak, zastępca wójta Gminy Michałowice.

Gmina Michałowice chce na przebudowę ul. Pruszkowskiej przeznaczyć 1 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę skrzyżowania z ul. Lawendową oraz wymianę nakładki na odcinku ul. Pruszkowskiej pomiędzy torami WKD a rondem w Komorowie.

Zgodę na przekazanie dofinansowania dla powiatu wyrazili na ostatniej sesji radni gminy Michałowice.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.