Miasto stawia na zieleń

Pruszków

Mieszkańcy Pruszkowa już teraz mogą odpocząć w parkach i korzystać z istniejących w nich
stref rekreacji. Ale władze miasta myślą przyszłościowo – terenów do aktywnego wypoczynku ma przybywać.

Dla wielu osób wizytówką Pruszkowa są parki. I trudno się dziwić: w mieście znajdują się zespół leśny na terenie Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia im. Jana Mazurkiewicza oraz pięć parków (Potulickich, Kościuszki, Mazowsze, Anielin i Żwirowisko). To nie koniec. Pojawią się nowe tereny rekreacyjne. – Mamy kilka miejsc, które są przewidziane do zrobienia. Jedno z nich to stworzenie skwerku przy ul. Szpitalnej na terenie po ogródkach działkowych. Myślimy o budowie placu zabaw z funkcją ogólnodostępną, może znajdzie się również miejsce na urządzenia dla dorosłych. Chodzi o to, by każdy znalazł tam coś dla siebie – podkreśla Elżbieta Jakubczak-Garczyńska, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. 

To niejedyna planowana na ten rok inwestycja w tereny zielone. Elżbieta Jakubczak-Garczyńka mówi: – W Parku Kościuszki musimy wymienić nawierzchnię na największym placu zabaw. Wszystkie prace chcemy wykonać wczesną wiosną, tak by dzieci mogły korzystać z tego miejsca jak najszybciej. 

A co z Anielinem Zachodnim? Dziś na terenie koło Miejskiego Ośrodka Kultury znajdują się stare boiska do siatkówki i koszykówki, chodnik i górka z utwardzonym torem, na którym czasem można spotkać dzieci jeżdżące na rolkach. Choć koncepcję modernizacji tego obszaru, a dokładniej jego stworzenie od podstaw,
poznaliśmy w połowie ubiegłego roku, to na realizację trzeba będzie poczekać. – Ten park będzie wykonywany etapami, ale wszystko powinno pójść szybko i sprawnie. To teren, który będzie dedykowany aktywności sportowej. To będzie coś, na co czeka młodzież oraz dorośli – podkreśla Elżbieta 
Jakubczak-Garczyńska.

Istotnie: Anielin Zachodni ma się stać ważnym sportowo (ale też kulturalnie) punktem w Pruszkowie. Znajdą się tam bowiem elementy umożliwiające uprawianie workoutu i parkouru, tor dla wrotkarzy, siłownia plenerowa, ścianka wspinaczkowa, trzy boiska, niewielkie sceny (również tymczasowa) oraz miejsce do ekspozycji prac artystycznych. 

Kiedy wszystko będzie gotowe? Najprawdopodobniej w 2018 lub 2019 roku. Miasto czeka bowiem na budowę nowego wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718, który ma przechodzić nad torami PKP. Wiele wskazuje na to, że przeprawa częściowo znajdzie się na terenie Anielina. Elżbieta Jakubczak-Garczyńska wyjaśnia: – Nie możemy nowego terenu rekreacyjnego zrobić przed budową nowego wiaduktu. Nie wiemy jeszcze jaki fragment terenu będzie potrzebny drogowcom.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.