Miasto Pruszków robi karierę w Hollywood?

Pruszków

20 maja w polskich kinach miała miejsce premiera filmu „X-Men: Apocalypse”. Jak donosi wiele źródeł Magneto (Michael Fassbender), jeden z bohaterów tego hollywoodzkiego widowiska mieszka w Pruszkowie! Jednak nie wszyscy są zgodni, że chodzi dokładnie o to miasto.

W ostatnim czasie na wielu portalach internetowych rozgorzała dyskusja na temat tego skąd pochodzi Magneto, mutant, który potrafi kontrolować pole magnetyczne. Grany przez Michaela Fassbendera bohater filmów z serii „X-Men” po nieudanej próbie zgładzenia prezydenta Stanów Zjednoczonych zdjął swoją pelerynę i porzucił niebezpieczne życie. Magneto postanowił osiedlić się w Polsce, gdzie założył rodzinę i ukrywał się pod imieniem Henryk.

Magneto pracuje w fabryce stali w małym, polskim miasteczku. Tutaj rozpoczyna się spór o to, czy filmowcy mieli na myśli Pruszków położony w województwie mazowieckim, czy Prószków w opolskim. Włodarze podwarszawskiej miejscowości nie mają wątpliwości, że w hollywoodzkiej produkcji ukazano ich miasto. – Niewątpliwie chodzi o nasz Pruszków, pisany przez pierwsze „u” zwykłe i drugie „ó” kreskowane. To bardzo fajny prezent twórców filmu na stulecie miasta – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa.

Fani komiksów o mutantach z pewnością pamiętają polski wątek, gdy w okresie drugiej wojny światowej Wolverine wyzwalał obozy zagłady. Wówczas Magneto ukrywał się przed nazistami. Niestety, wkrótce trafia do Auschwitz. Dlatego wiele osób doszukuje się w filmowej wersji „X-Men” powiązania Magneto z Prószkowem, który znajduje się bliżej Oświęcimia.

A Wy jak myślicie gdzie mieszkał Magneto?

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.