Miała noże, zaatakowała policjanta. Prokuratura prowadzi śledztwo

Region

Wracamy do tematu interwencji policyjnej, w trakcie której policjant zastrzelił agresywną kobietę. Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła śledztwo.

Przypomnijmy. W miniony czwartek 18 czerwca w Żyradowie policjanci otrzymali zgłoszenie do awantury domowej. Po dotarciu na wskazany adres znaleźli zakrwawionego mężczyznę, któremu udzielili pomocy. Usłyszeli krzyki z podwórka. Na zewnątrz dostrzegli agresywną kobietę, która w rękach miała dwa noże. Nie reagowała na polecenia policjantów. Zastosowanie gazu łzawiącego okazało się nieskuteczne. – Niestety kobieta nadal zachowując się irracjonalnie i niezwykle agresywnie zaatakowała nożem policjanta, wobec czego w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie funkcjonariuszy został oddany strzał w jej kierunku. Rannej kobiecie policjanci natychmiast udzielili pomocy, którą kontynuowali wezwani na miejsce ratownicy medyczni – informuje policja.

Mimo udzielonej pomocy kobieta zmarła. Zraniony mężczyzna trafił w stanie zagrażającym życie do szpitala.

Prokuratura Okręgowa w Płocku wszczęła śledztwo w związku z usiłowaniem zabójstwa przy użyciu noża. Zabezpieczono ślady w mieszkaniu zastrzelonej kobiety i jej konkubenta. Zabezpieczono również ślady na zewnątrz. Zlecono sekcje zwłok kobiety.

W sprawie zostali przesłuchani również świadkowie. Śledztwo jest w toku.

Prokuratura zabezpieczyła również dowody związane z zasadnością interwencji funkcjonariusza. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zachowanie policjantów w tej sytuacji było słuszne. Zagrożone było życie policjantów. W takiej sytuacji mundurowi mogą użyć broni.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Miała noże, zaatakowała policjanta. Prokuratura prowadzi śledztwo”

  1. Bol pisze:

    Brawo Policja. Patologię trzeba od razu eliminować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły