Miał znęcać się nad psem, tymczasem uprawiał marihuanę

Milanówek

Strażnicy miejscy z Milanówka zostali wezwani, aby pomóc wolontariuszom przy interwencji dotyczącej znęcania się nad psem. Nie stwierdzono nieprawidłowości w związku z opieką nad zwierzęciem, za to na balkonie znaleziono krzaki marihuany.

To była jedno z tych zadań, które zakończyło się nieoczekiwanym zwrotem zdarzeń. Wolontariusze z Fundacji Ruch Na rzecz Zwierząt VIVA! interweniowali w jednym z bloków przy ul. Królewskiej w Milanówku. Zgłoszenie dotyczyło znęcania się nad zwierzętami. Niestety wolontariuszki napotkały problemy przy przeprowadzaniu swoich czynności.

– Mimo wielu prób kontaktu, nikt nie otwierał drzwi. W środku było wyraźnie „kogoś” słychać. Często w takich sytuacjach wizyta mundurowych, przedstawienie podstaw, powoduje umożliwienie prowadzenia dalszych działań przez inspektorów fundacji przy asyście straży miejskiej. Interwencja podjęta równocześnie przez dwa podmioty gwarantuje nie tylko obiektywność, ale także przyspiesza procedurę związaną ze zgromadzeniem dokumentacji, dotyczącej potwierdzenia lub wykluczenia znęcania się nad zwierzęciem – poinformowali milanowscy strażnicy miejscy.

Jednak strażnikom również nie udało się wpłynąć na osobę będącą wewnątrz mieszkania, by otworzyła drzwi. Znaleźli inny sposób. Lokal znajdował się na parterze, a jak się okazało drzwi balkonowe były otwarte. Niestety były zabezpieczone kratą. W takich przypadkach służby muszą przełożyć kontrolę na inny termin.

Tym razem było inaczej, bo uwagę strażników przykuły rośliny doniczkowe. Na balkonie oprócz sierści i koca wskazujących na obecność psa, zauważono także… krzaki konopi. W związku ze „znaleziskiem” wezwano Policję.

– W toku dalszych czynności nie stwierdzono nieprawidłowości, związanych z opieką nad zwierzęciem. Przybyły na miejsce lokator posiadał jednego psa, którego stan nie budził zastrzeżeń. Załoga Policji zabezpieczyła rośliny i prowadzi osobne postępowanie – informują strażnicy z Milanówka.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 5

5 odpowiedzi na “Miał znęcać się nad psem, tymczasem uprawiał marihuanę”

  1. ale jaja pisze:

    nie wierzę w przypadki.każdy pretekst jest dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły