Mężczyźni odpowiedzą za kradzież kabli

Grodzisk Maz. / Jaktorów

W Jaktorowie na jednej z nieogrodzonych posesji doszło do kradzieży kabli elektrycznych. Policjanci zatrzymali 39-latka i 20-latka podejrzanych o przestępstwo.

W Jaktorowie na jednej z posesji doszło do kradzieży kabli elektrycznych. Jaktorowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o przestępstwie. Funkcjonariusze zebrali informacje o sprawcach. Policjanci wytypowali jakim pojazdem mogli poruszać się podejrzani. – Funkcjonariusze szybko odkryli, że taki samochód znajduje się na jednym z grodziskich osiedli. Ustalenie użytkowników auta i miejsca ich przebywania również nie sprawiło policjantom żadnych problemów. We wskazanym mieszkaniu zastali 39-latka i 20-latka. Wygląd obu mężczyzn zgadzał się z wcześniej ustalonym rysopisem sprawców kradzieży. Obaj podejrzani zostali zatrzymani – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Zgromadzone w sprawie materiały pozwoliły na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów wspólnego dokonania kradzieży końcówek kabli elektrycznych z nieogrodzonej posesji. Właściciel wycenił swoje straty na kwotę ponad 4 tys. zł. 39-latek i 20-latek przyznali się do popełnienia tego przestępstwa w sąsiedniej miejscowości i sprzedaży zabranych kabli w skupie złomu – dodaje.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

39-latek ze względu na wcześniejszą karalność odpowie w warunkach recydywy. Za kradzież grozi mu nawet 7,5 roku więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Mężczyźni odpowiedzą za kradzież kabli”

  1. zgred pisze:

    Właściciel złomu który skupuje pełnowartościowe wyroby bez extra sprawdzenia i spisania powinien tracili koncesję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły