Mężczyzna odpowie za próbę wręczenia łapówki policjantom

Milanówek

W Milanówku policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli. Nietrzeźwy mężczyzna próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę za odstąpienie od dalszych czynności służbowych.

Kilka dni temu grodziscy policjanci podczas nocnej kontroli w Milanówku na ul. Piłsudskiego zatrzymali kierowcę. Kierujący Fordem jechał krzywym torem. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. – Zapach alkoholu w aucie wyjaśnił powód dziwnego sposobu jazdy kierowcy. Po badaniu jego stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Sprawdzenie danych 45-latka w policyjnych systemach wykazało dodatkowo, że nie jest to jego pierwsze przestępstwo drogowe. – informuje asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – Mężczyzna miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci podali kierującemu obie podstawy do zatrzymania – dodaje.

Zrozpaczony mężczyzna próbował rozmawiać z funkcjonariuszami na temat ich dalszych działań. – Zaproponował odstąpienie od czynności w zamian za pieniądze, które wyjął z kieszeni i chciał im wręczyć. Mężczyzna został poinformowany o tym, że takim zachowaniem popełnia kolejne przestępstwo – relacjonuje rzecznik. – 45-latek trafił do celi grodziskiej komendy. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że wobec tego kierowcy sąd już pięciokrotnie stosował zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nie powinien siadać za kierownicę do 2026 roku – dodaje.

Policjanci doprowadzili 45-latka po wytrzeźwieniu do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kierowania autem w stanie nietrzeźwości, złamania zakazu prowadzenia pojazdów i próby wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom.

Za powyższe przestępstwa mężczyzna otrzymał karę bezwzględnego pozbawienia wolności na 1,5 roku.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 7

7 odpowiedzi na “Mężczyzna odpowie za próbę wręczenia łapówki policjantom”

  1. Olo pisze:

    Czy naprawdę ci sędziowie wierzą że jak komuś zakażą prowadzenia samochodu to nie będzie jeździł ???? Hahaha

  2. Anonim pisze:

    Pewnie za mało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły