Mężczyzna odpowie za kradzież kosztowności należących do znajomej

Piastów

W Piastowie doszło do przywłaszczenia. Kobieta straciła samochód, telefony komórkowe i laptopa. Podejrzanym o kradzież był... znajomy pokrzywdzonej.

Kilka dni temu w Piastowie doszło do kradzieży kosztowności. Kobieta straciła dwa telefony komórkowe, laptopa, kluczyki oraz samochód. Pokrzywdzona powiadomiła policjantów o przestępstwie. Kobieta podejrzewała o kradzież… swojego znajomego. – Funkcjonariusze z Piastowa, po ustaleniu dokładnych informacji o mężczyźnie udali się do Warszawy. Tam na ul. Ciszewskiego zauważyli skradziony pojazd, a za kierownicą 42-latka. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komisariatu – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – Skradziona Toyota wróciła do właścicielki – dodaje.

Funkcjonariusze postanowili przeszukać podręczne rzeczy mężczyzny. – W trakcie rutynowych czynności policjanci ujawnili dwa telefony komórkowe oraz laptopa. Jak się okazało to również były rzeczy pokrzywdzonej, które „zniknęły” z jej domu. Przy zatrzymanym ujawniony został woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badanie testerem wykazało, że była to kokaina. Policjanci wyjaśniając szczegółowo sprawę ustalili, że 42-latek, wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej ukradł jej kluczyki, telefony i laptopa, po czym zabrał jej samochód – wskazuje rzecznik pruszkowskiej komendy. – Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na przedstawienie 42-latkowi trzech zarzutów – dodaje.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.

Za kradzież mienia grozi 5 lat natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Mężczyzna odpowie za kradzież kosztowności należących do znajomej”

  1. misio pisze:

    też mi sukces…..nie zajmujcie się głupotami ! a ile wlepiono mandatów za niemanie maski i smakowanie świeżego powietrza nosem czyli za chęć do życia? to jest ważne bo kasa jest najważniejsza , offsiak zbierał na potrzebujących a wy zbieracie na co?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły