Mężczyzna odpowie za kradzież elektronarzędzi

Raszyn

W miejscowości Rybie w gminie Raszyn doszło do włamania do pojazdu. 28-latek jest podejrzany o kradzież narzędzi.

Kilka dni temu w godzinach nocnych doszło do kradzieży na ul. Środkowej w miejscowości Rybie w gminie Raszyn. – 28-letni obywatel Ukrainy poruszający się rowerem kradł elektronarzędzia z zaparkowanych pojazdów dostawczych. Po dostaniu się do przestrzeni ładunkowej Forda, 28-latek ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia o wartości ponad 8000 zł. Mężczyzna kilka razy przyjeżdżał rowerem i wywoził z samochodu narzędzia. Dwa dni po tej kradzieży usiłował włamać się do dostawczego Renault, jednak widząc przechodzącą w pobliżu kobietę uciekł. Jego ucieczka zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy. – informuje kom. Karolina Kańka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie. – W trakcie wykonywanych czynności procesowych funkcjonariusze ustalili, że część skradzionych elektronarzędzi z Forda, trafiła do lombardów w Warszawie, skąd zostały odzyskane. – dodaje.

Wkrótce okazało się, że 28-latek dopuścił się także innego przestępstwa. – W trakcie przeszukania mężczyzny funkcjonariusze ujawnili w kieszeni kurtki folię aluminiową z zawartością białego proszku – relacjonuje rzecznik pruszkowskiej komendy. – Po wstępnym badaniu testerem okazało się, że w opakowaniu znajduje się amfetamina – dodaje.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży, usiłowania kradzieży z włamaniem i posiadania narkotyków. 28-latek przyznał się do winy.

Odzyskane narzędzia wrócą do właściciela.

Za kradzież mienia grozi 5 lat natomiast za kradzież z włamaniem do 10 lat pozbawienia wolności.

Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat więzienia.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Mężczyzna odpowie za kradzież elektronarzędzi”

  1. G pisze:

    Uwaga przy osiedlu na Broniewskiego. Młodzież dewastuje parkowane przy osiedlu podjazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły