Metamorfoza placu zabaw coraz bliżej

Podkowa Leśna

Podkowiański magistrat wyłonił firmę, która zajmie się remontem placu zabaw w Ogrodzie Matki i Dziecka, czyli popularnego wśród maluchów i rodziców miejsca między kościołem, kawiarnią i urzędem.

Ten podkowiański plac zabaw cieszy się szczególną sympatią ze względu na lokalizację. Osłonięty od ulicy, w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła i pięknego ogrodu, przytulony do kawiarni, gdzie rodzice przy filiżance kawy mogą obserwować swoje pociechy w czasie harców. Jak do tej pory jedynym „ale” był stan zabawek. Wysłużone drewniane elementy były już połamane, część z nich przestała działać.

Ale to wkrótce ma być tylko wspomnienie. Urząd miasta w Podkowie wyłonił firmę, która zamontuje tam nowe zabawki. Za ponad 133 tys zł zrobi to przedsiębiorstwo z Jarosława. Wśród atrakcji znajdą się m.in. huśtawka z siedziskami dla najmłodszych, huśtawka kombi z siedziskiem i „gniazdem”, dwie wieże połączone ze sobą mostem na sznurkach, domek zabaw z ławkami, stolikami i zewnętrzną werandą ze ścianką wspinaczkową i zjeżdżalnią, mostek, łódka, karuzela, bujawki (sprężynowce), huśtawka równoważna, kłoda do balansowania i piaskownica. Wszystko ma być gotowe jeszcze w tym roku, w drugiej połowie grudnia.

W ostatnim czasie plac zabaw został też dodatkowo doświetlony. Pojawiło się tam siedem podwójnych lamp.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.