Mediateka z tytułem „Modernizacja roku”

Grodzisk Maz.

Władze Grodziska Mazowieckiego mają powody do zadowolenia. Dwie inwestycje, które w ostatnich latach zostały zrealizowane na terenie gminy zajęły wysokie miejsca w plebiscycie „Modernizacja roku”.

„Modernizacja roku” to ogólnopolski konkurs, w którym nagradzane są najciekawsze przedsięwzięcia budowlane. Plebiscyt przeprowadzany jest od ponad 20 lat. Na przestrzeni lat konkurs zyskał ogromną popularność, a nadanie tytułu „modernizacja roku” stało się dużym wyróżnieniem.

W tegorocznej edycji konkursu o ten prestiżowy tytuł walczyły dwie inwestycje z Grodziska Mazowieckiego. W kategorii „Sport i rekreacja” wyróżnienie otrzymały Stawy Walczewskiego – za maksymalne wykorzystanie naturalnych dóbr w procesie tworzenia miejsca sportowo-rekreacyjnego, będącego w okresie letnim i nie tylko atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz umożliwienie rozwoju nowych form biznesu skupionych wokół zrealizowanej inwestycji.

Tytuł „Budowa XXI w.” w kategorii „Nowe obiekty” otrzymał Grodzisk Mazowiecki za… budowę Mediateki. Decyzji w naszym odczuciu uzasadniać nie trzeba. Jednak kapituła tytuł przyznała za „absolutnie porażający rozmach przewyższający możliwości nie tylko małych miast, ale także wielkich aglomeracji. Mediateka jest miejscem nie tyle nowatorskim i odpowiadającym potrzebom nowoczesnych odbiorców, co rzadkim przykładem wyznaczającym nowe kierunki i trendy. Obiekt łączy w sobie wiele elementów działalności dedykowanej wszystkim grupom wiekowym. Jest miejscem integracji wielopokoleniowej naszpikowanym najnowszymi technologiami” – czytamy w uzasadnieniu. Mediateka również przez internautów została uznana za jedną z najlepszych modernizacji roku.

Ale nie tylko inwestycje z Grodziska zostały dostrzeżone. Wyróżnienie w kategorii „Małe jest piękne” trafiło do Brwinowa za remont budynku OSP Brwinów, w tym za „nieprawdopodobnie efektowny i realistyczny mural na elewacji”.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.