Mazowsze da pieniądze na modernizację szpitala

Region

Samorząd Województwa Mazowieckiego chce w tym roku przeznaczyć prawie 92 mln złotych na służbę zdrowia. Pieniądze trafią również do pruszkowskiego Szpitala Tworkowskiego.

Główne plany dla Szpitala Tworkowskiego dotyczą kompleksowej modernizacji Oddziału Przyjęć wraz z Izbą Przyjęć. Mazowsze przeznaczyło na tą inwestycję ponad 1,4 mln złotych (całkowita wartość projektu to 20 mln zł). Modernizacja ma obejmować przebudowę i remont zabytkowego budynku, w którym mieści się Pawilon XI. Remont ma przystosować budynek do nowego programu medycznego szpitala, jednocześnie dbając o jego zabytkowy charakter.

W latach 70-tych ubiegłego stulecia XIX- wieczny budynek uległ modyfikacji. Jednak nadbudowa nie zachowuje historycznej architektury. Dlatego też konieczna jest odbudowa dwuspadowego dachu i przywrócenie dawnego stylu budowli zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Zmodernizowany obiekt, będzie mieścił centralne jednostki Szpitala Tworkowskiego: izbę przyjęć, oddział przyjęć, diagnostykę laboratoryjną oraz oddział psychosomatyczny ze stanowiskami intensywnej opieki medycznej oraz detoksykacji. Planowana jest też modernizacja dojazdu i chodnika, tak by ta część była zgodna z wymogami ruchu karetek pogotowia i samochodów straży pożarnej.

Dodatkowo Szpital Tworkowski rozpocznie również realizację kolejnego projektu, który jest finansowany z funduszy unijnych. Będzie on polegał na przystosowaniu dawnego budynku gospodarczo-technicznego na cele medyczne (wartość inwestycji 32 mln zł). Przebudowane zostaną: kotłownia, pralnia, kuchnia, magazyny oraz zaplecze techniczne, w których w jednej części znajdzie się w przyszłości Centrum Radiologii, natomiast w drugiej części – Oddział Psychiatrii Ogólnej. Zostaną tam zlokalizowane m.in. gabinety lekarskie, gabinety psychologów i psychoterapeutów, sala i pomieszczenia zajęć terapeutycznych, jadalnie oraz pokój odwiedzin.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.