Mazowsze zagrało dla pielgrzymów

Pruszków

Pielgrzymi z Gwatemali, Kenii, Republiki Południowej Afryki, Rwandy, Gabonu, Meksyku, Brazylii, Argentyny i Indii zawitali na teren powiatu pruszkowskiego, gdzie przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przybysze z dalekich krajów mogli poznać wyjątkowość polskiej kultury podczas koncertu zespołu „Mazowsze”.

Na terenie Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Gomulińskiego w Pruszkowie zjawili się pielgrzymi wraz z rodzinami, u których młodzież spędza czas. Nie zabrakło władz samorządowych szczebla powiatowego i gminnego. Gospodarzem uroczystości był starosta pruszkowski – Maksym Gołoś. Wśród zebranych byli m .in. wicestarosta Krzysztofa Rymuza, prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, wiceprezydent miasta Andrzeja Kurzela, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera, burmistrza Brwinowa Arkadiusz Kosiński. Na uroczystości stawił się również kardynał Kazimierz Nycz oraz księża z pruszkowskich parafii.

Przez kilka dni pielgrzymi będą mieli okazję poznać powiat pruszkowski. Starosta zapewniał, że niczego nie powinno im zabraknąć. – Jestem szczęśliwy, że mogę was powitać i w ten symboliczny sposób otworzyć Światowe Dni Młodzieży na terenie powiatu pruszkowskiego. Chciałbym was zapewnić, że spotkacie się tutaj z przyjacielskim odbiorem i opieką. Możecie czuć się bezpieczni i gwarantuję, że nie zabraknie wam atrakcji, emocji i możliwości skupienia oraz modlitwy – powiedział Maksym Gołoś, starosta pruszkowski.

Do Pruszkowa trafiła grupa pielgrzymów z Gwatemali. Są niezwykle pogodni i energiczni. Spotkali się z ciepłym przyjęciem ze strony rodzin oraz władz miasta. – Jako gospodarz tego miasta cieszę się, że wybraliście Pruszków na tę chwilę pobytu przed wyjazdem do Krakowa. Mieszkańcy są ludźmi życzliwymi, gościnnymi. Jestem przekonany, że będzie się czuć tutaj wspaniale. Pruszków jest atrakcyjny i mam nadzieję, że znajdziecie dla siebie wiele ciekawych rzeczy i będziecie długo wspominać pobyt w naszym mieście – podkreślał Jan Starzyński, prezydent Pruszkowa.

Pielgrzymi z Gwatemali również chcieli przedstawić element własnej kultury i zaprezentowali pokaz taneczny. Następnie sami stali się widzami. Zespół Pieśni i Tańca „Mazowsze” zaśpiewał wiele utworów i pokazał wysokie umiejętności taneczne. Na scenie było kolorowo i efektownie. Występ „Mazowsza” spotkał się z aplauzem publiczności i z pewnością na długo zostanie zapamiętany przez przybyszów z dalekich krajów.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.