Mazowsze wśród najbogatszych regionów w Polsce

Region

Mazowsze to region dający duże możliwości dla mieszkańców. Nie wszystkie inwestycje w województwie przekładają się jednak na zawartość portfeli Mazowszan.

Mieszkańcy Mazowsza wbrew pozorom dość biednie wypadają na tle kraju. Ministerstwo Finansów przygotowało roczne zestawienie, w którym przedstawiono dochód gmin w przeliczeniu na mieszkańca. Dane są nieubłagane. Mieszkańcy wielu mazowieckich miast i wsi są zdecydowanie biedniejsi w porównaniu z Warszawianami. W rankingu najbogatszych gmin w Polsce Mazowsze plasuje się pośrodku. W statystyce nie odnotowano ani jednej gminy mazowieckiej w pierwszej trójce spośród najbogatszych z nich.

Z mazowieckich gmin najwyższą pozycję zajęła gmina Nadarzyn, będąca na 8 miejscu z dochodem 6448 zł i 75 gr na osobę. Na 11 miejscu, tuż za pierwszą „dziesiątką” jest Kampinos z dochodem 6137zł i 27 gr na mieszkańca.
Dopiero na 20 miejscu odnotowano Konstancin-Jeziorna. Na 22 miejscu znalazł się Jaktorów.

Najbardziej zaskakującym wynikiem w rankingu najbogatszych gmin jest pozycja Warszawy na tle kraju. Stolica zajęła bowiem 33 miejsce, a jej dochód wyniósł 4342 zł i 56 gr w przeliczeniu na osobę.
W rankingu przedstawiono również najbiedniejsze gminy w kraju. Z Mazowsza Kazanów (gmina wiejska w powiecie zwoleńskim) zajął 11 miejsce od końca. Ostrówek (gmina Łochów) zajął 7 miejsce. Rościszewo (gmina wiejska, powiat sierpecki) zajęło 5 miejsce od końca. Dochód w przeliczeniu na mieszkańca wahał się od 603 do 642 na osobę.

Wyniki płynące z raportu będą z pewnością pomocne dla inwestorów myślących o rozpoczęciu działalności w regionie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Mazowsze wśród najbogatszych regionów w Polsce”

  1. zgred pisze:

    Parę dni temu podali że w szpitalu kolejowym zabrakło tlenu. Takie to bogactwo. Dobrze chociaż że Mazowsze poprosiło Niemcy o pomoc bo rząd to nieudacznicy i złodzieje. Teraz jest czas żeby pomyśleć jak wspomóc służbę zdrowia a nie budować placyki dla dzieci które będą świeciły pustkami jeszcze rok.

  2. Anonim pisze:

    celebryty, polytyky, tłuste mundurowe, psełdo profesura nauk wsiech , sławy lekarskie, wróżki , znachorzy i szeptuchy, chłopcy z miasta legalizujący swoje piniążki w legalnych interesach , chinole i wietlamczyki ,wyrażnie3 zawyżają średnią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły