Masz starą kartę miejską – dostaniesz mandat

Region

Od lipca pasażer z niespersonalizowaną kartą miejską będzie traktowany jak gapowicz. ZTM podkreśla, że nie będzie taryfy ulgowej i wprowadza kary.

Jutro stare karty miejskie (bez zdjęcia) całkowicie stracą ważność. W czerwcu w autobusach, tramwajach i pociągach pojawiły się plakaty przypominające, że od 1 lipca bilety imienne będą ważne tylko na spersonalizowanej karcie miejskiej. W specjalnych punktach przystosowanych do wyrobu nowych kart w ostatnim czasie kolejek nie było, a wszyscy chętni wyrobili kartę od reki.

Jeśli stara karta miejska jest jeszcze ważna podczas wyrabiania nowej karty niewykorzystane środki zostaną przekodowane na kartę spersonalizowaną. Taki zabieg wydłuża nieco czas wyrobienia nowego biletu.

Konrad Klimczak, rzecznik ZTM podkreśla, że nie będzie taryfy ulgowej dla pasażerów, którzy jeszcze nie wymienili kart na nowe. Jeśli ktoś będzie posługiwał się starym nośnikiem po 1 lipca, będzie traktowany jakby w ogóle nie posiadał biletu. Za brak nowej karty przewidziana jest kara w wysokości 150 złotych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.