Marsz „WPR w walce o kobiety” przeszedł ulicami Pruszkowa

Pruszków

Blisko 1000 osób wzięło udział w marszu „WPR w walce o kobiety”. Ulicami Pruszkowa przeszły osoby sprzeciwiające się orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja eugeniczna jest sprzeczna z konstytucją.

Od minionego czwartku w polskich miastach organizowane są marsze protestacyjne. Ludzie protestują przeciwko orzeczeniu jakie wydał Trybunał Konstytucyjny. TK uznał, że aborcja ze względu na wady płodu jest sprzeczna z konstytucją.  Do tej pory, w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu, można było przerwać ciążę. Decyzja Trybunału podważa funkcjonujący w Polsce od wielu lat tzw. kompromis aborcyjny.

 

W niedzielę również mieszkańcy Pruszkowa i okolic wyszli na ulice. W Pruszkowie marsz zgromadził blisko 1000 osób. Na transparentach widniały takie hasła jak „Myślę, czuję, decyduję”, „Chcę mieć wybór”, „Moje ciało, moja sprawa”, „Przestańcie dzielić Polskę, to nie opłatek” czy „Urodzę wam lewaków”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 126

126 odpowiedzi na “Marsz „WPR w walce o kobiety” przeszedł ulicami Pruszkowa”

 1. Robert pisze:

  bezsensowne głupie zakłamane leacko moskiewskie prowokacje zmanipulowanych dzieci , niemapjacych pojecia o co chodzi. Wlasnie usunolem z dwojka innych osob bezsensowne swieczki spod spod siedziby PIS-u. W moim kraju będzie porządek i zadnego lewactwa i zadnego nazizmu komunizmu czy innego porazenia mozgowego.

 2. Anna pisze:

  Czytając komentarze myślę,że za chwilę wierzący z krzyżami i różańcami rzucą się na pozostałych. Mnie nie przeszkadza,że wasze dzieci są przez księdza brane na kolana,że zaprasza na plebanię na nocowanie i śpią w jednym łóżku (tylko nie mów mamie i tacie). Wam przeszkadza,że chcę mieć prawo do usunięcia patologicznej ciąży,bo nie chcę poświęcić swojego życia na opiekę nad nim. Inna kobieta może nie mieć takich rozterek,przez dziecko niepełnosprawne będzie czuła się wyróżniona. Ja uważam,że największy kapitał w jaki matka może wyposażyć dziecko to zdrowie. W każdej chwili moje zdrowe dzieci mogą zapaść na chorobę czy ulec wypadkowi i będę się nimi zajmować..Jestem na to przygotowana. Te dzieci urodzone niepełnosprawne będą dorosłe a dorosłym niepełnosprawnym i ich dzieciom nikt nie pomaga. Każe się utratą dodatku opiekuńczego jeśli któraś chce iść na kilka godzin do pracy. Nie odda go do ośrodka,bo „co ludzie powiedzą”.Jeszcze 20 lat temu był wielki wstyd mieć dziecko niepełnosprawne,kościół grzmiał z ambony,że to kara za grzechy a teraz jest wielkim obrońcą życia. Za chwilę dostaniecie swój prezent-nie będzie aborcji i te tysiąc corocznie wykonywanych zniknie ze statystyk. Nie ma statystyki nie ma problemu.Te dotychczas urodzone Nie Zapracują Na Wasze Emerytury!. Wasze prawo zostanie uznane a moje wynikające z konstytucji i mówiące o wolności religijnej-już nie. Każdy,kto nie jest katolikiem musi robić to co katolicy. Okazało się,że godność,to nie poczucie mojej wartości tylko pochwa,która wciąż ku chwale Boga musi być spermą napełniana. Niedługo ku radości katodebili narodowcy siłą będą do kościołów zaciągać. I gdzie widzieliście te autokary? A ile Wam płacą za chodzenie do kościoła?

 3. ciekawy pisze:

  jeśli to pruszkowiacy to czemu przyjechali autokarami o numerach rejestracyjnych zaczynających się na PO ? przypadek? nie sądzę !

 4. mniam pisze:

  czemu nie wyskrobałyście dzieci idących w marszu? byłoby więcej miejsca , mniej CO2 , smogu , mniej wydatków na takie pasożyty . czym prędzej o zróbcie . będę wam wdzięczny !

 5. jestescie żenua pisze:

  te babki co szły na filmie to nawet 3 metrowym kijem nie szturchnę , bez obaw – zaoszczędzicie na antykoncepcji .zostanie wam plastik z bateryjką albo koleżanka z temperamentem. a od tego sie nie zachodzi

 6. śmiech na sali pisze:

  czy rozpoznaję tam znajome kobiety z okolicznych pruszkowskich firm ? zapłacili wam czy kazali za darmo szczekać ? córki wasze to rozumiem – licea zamknęli i konkurencja w galeriach duża , a pieniędzy brak . . ale wy? co ? chłop przejrzał na oczy i pin zmienił i na waciki nie styka ? no to ceny gałek i lodów spadną na mieście 😉

 7. Śmiech z idi pisze:

  CHYBA PARADA ŻENADY

 8. kupka poszla pisze:

  pyszny bul dupki prawakow prtt z gaci wam cieknie

 9. Sigma pisze:

  Temat zastępczy wyciągnięty z kapelusza a durni ludzie dali się podejść. Niesamowite ilu durnych ludzi mamy w kraju. Władzy chodzi o przykrycie ustawy o obowiązkowych szczepianiach, gdyby protesty dotyczyły ograniczeniu praw obywateli, bezprawnych lockdownów i niszczenia gospodarki protestujących nie eskortowałaby policja a by ich pałowała. Dlatego protesty może i słuszne są ustawką, wentylem. Dzieciarnia pokrzyczy i po sprawie, gdy pozamykają wszystkich i zaczną wyszczepiać żaden się nie odezwie bo zaskoczony nie będzie miał nic do powiedzenia. Przykre jacy ludzie są głupi.

  • maryśka d. pisze:

   zgadzam się w 100% ludzie to bezmózgie debile. ale nie – niech sie szczepią skrobią na potęgę . my przeżyjemy !

 10. trterter pisze:

  „Macice wstały z kolan”! Mam żal do swoich nauczycieli, że oszukali mnie na lekcjach anatomii!!

  • kicha pisze:

   a widziałeś ile napletów szło z macicami? ewolucja biegnie ! macice mają jaja , napleciaki pomagają się im skrobać :-))))

  • Podoba się pisze:

   PIS miał podnieść Polskę z kolan a tymczasem klęczy i się modli.

 11. patryk pisze:

  OPOZYCJA = WYKORZYSTAŁA JUŻ NIEPEŁNOSPRAWNYCH A TERAZ ŻĄDA ICH MORDOWANIA DO WALKI Z POLAKAMI !! A JUTRO EUTANAZJI DLA STARSZYCH !!!

  • Anna pisze:

   A PIS nie dał nic tym niepełnosprawnym i pozwolił na koczowanie w Sejmie. Nikt nie każe wykonywać aborcji, to ma być możliwość wyboru. Nie chcesz aborcji,to rodzisz niepełnosprawne i się nim opiekujesz.

 12. beata pisze:

  Czy wszyscy już mają świadomość o co chodzi? To nie orzeczenie TK jest tu tematem, to tylko zapalnik, który był im potrzebny do wyciągnięcia ludzi na ulice, do zmanipulowania. Nie o to idzie ta wojna! Oni mają w głębokim poważaniu kobiety i dzieci. Mają w głębokim poważaniu POLSKĘ. Czy na to pozwolimy? Czy w roku Jana Pawła II pozwolimy na niszczenie wiary, Kościoła, na osłabienie naszych wartości i poddanie się lewackim ideologiom? Ma zachwiać się porządek świata, ma zmienić się sposób myślenia i wartości, a bardziej ich brak.
  To rzeczywiście jest wojna!

  • zosia pisze:

   oczywiście że pozwolimy, niech się kościół wpierw oczyści z grzechów pychy, pedofilii, bogactwa. Niech sie nie miesza w politykę

   • kasjopeja pisze:

    Stara śpiewka lewactwa, czyli kosciol odpowiada za grzechy poprzedników, ale nie dotyczy to oczywiście dzieci PZPR i komunistów, te za grzechy ojców już nie odpowiadają. Redaktor pewnej gazety tez nie odpowiada za ,,grzechy” swego brata. A ile domów dziecka, ochronek, okienek życia prowadzi, opiekuje się Kościoł a ile feministki, ?.

   • samosia pisze:

    niech feministki przestana latac z golymi cyckami, opluwac innych i obrzucac wulgaryzmami, a wtedy byc moze beda mogly sie wypowiadac.

 13. Gościówa pisze:

  Na czele szedł Durczok – znany molestownik kobiet ☺

 14. Warszawiak pisze:

  Niech ci co idą z dziećmi w tym marszu dokonają aborcji na tych właśnie dzieciach i dadzą reszcie przykład? Aborcja przed porodem czy po porodzie niczym się nie różni. Prowadzi do zatrzymania rozwoju dziecka.

  Dajcie przykład, pokażcie odwagę w czynach.

 15. Jarek pisze:

  Ten WPR taki strasznie PiSowski, jak prezydent Miasta Pruszkowa. Przypadek!?

 16. Ctre pisze:

  Ludzie tracą biznesy a gówniarze dostali wolne i robią zadymy na ulicach, na czele tego śmiesznego ruchu oporu takie tuzy opozycji jak Kamilka, Durczok, Joanna szering, co oddala 2 psy do schroniska bo biedna jest i lodzia, śmiech😂

 17. Gość pisze:

  Wykasować chłopów.Natychmiast.

 18. sample pisze:

  1. W Polsce nigdy nie obowiązywał żaden kompromis aborcyjny. To konstrukcja słowna używana przez polityków, dziennikarzy i jedną ze stron sporu dla wygody sumienia i w obronie możliwości mordowania dzieci z wadami genetycznymi. W tej kwestii nigdy nie były prowadzone żadne społeczne negocjacje, referenda, ani nie było żadnych ustępstw ze strony środowisk pro life.
  2. W Polsce od 1997 roku obowiązuje wprowadzona pod rządami lewicy i podpisana przez Aleksandra Kwaśniewskiego konstytucja, która w artykule 38 stanowi : „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia.” Zapis ten, w powiązaniu z artykułem 30: „Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych” oraz artykułem 31: „1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej. 2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje. 3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw”, nie pozostawia żadnych wątpliwości interpretacyjnych. Podobne zapisy – tamy obowiązywały w ustawie zasadniczej z 1992 roku.
  3. Dlatego, gdy w 1996 roku grupa lewicowych posłów doprowadziła do nowelizacji ustawy o ochronie życia poczętego z 1993 roku, poszerzając zakres dopuszczenia mordowania bezbronnych dzieci o tzw. przesłankę społeczną, Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Andrzeja Zolla odrzucił tę nowelizację, jeszcze w oparciu o przepisy konstytucji z 1992 roku (https://sip.lex.pl/…/k-26-96-orzeczenie-trybunalu…), a w roku 2020 Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej musiał w stwierdzić oczywistą niezgodność z konstytucją z 1996 roku tzw. przesłanki eugenicznej, pozostawiając dopuszczenie do wykonania aborcji w przypadku gwałtu lub sytuacji zagrażającej życiu matki (https://trybunal.gov.pl/…/11300-planowanie-rodziny…).
  4. W Polsce, w ostatnich latach wykonuje się około 1.100 aborcji rocznie. I tak, dla przykładu, w 2016 roku wykonano ich 1098, w 2017 – 1061, w 2018 – 1076, a w 2019 – 1110. W przytłaczającej większości, ze względu na wady genetyczne orzeczone na podstawie być może prawidłowo zinterpretowanych badań prenatalnych. Wśród nich trisomia 21, czyli zespół Downa dotyczył co najmniej 40% przypadków. W naszym kraju liczbę osób, którym dano się urodzić z zespołem Downa, szacuje się na około 60.000. Są to więc liczby tak marginalne w porównaniu do ogółu społeczeństwa, że:
  – hasła o jakimś powszechnym „piekle kobiet” zmuszanych do wychowywania „potworków” mogą rodzić się tylko w umysłach nomen omen poronionych. Zwłaszcza, że nie ma żadnego przymusu opieki nad niechcianymi, a urodzonymi dziećmi z wadami genetycznymi: wyspecjalizowane oddziały opieki paliatywnej, hospicja i okna życia są w stanie przejąć opiekę nad dziećmi rodziców, którzy fizycznie, psychicznie czy finansowo nie są zdolni do jej sprawowania,
  – państwo polskie stać na zapewnienie godnej opieki i finansowanie jakości krótkiego bądź dłuższego życia 60.000 + 1100 takich obywateli i wyłącznie na ten aspekt powinien być dziś kładziony nacisk,
  – tym bardziej, że Kościół Katolicki przez Caritas i inne kościoły chrześcijańskie w Polsce odpowiadają dziś za 1/3 całego sektora pomocy paliatywnej, rehabilitacyjnej i socjalnej świadczonej niepełnosprawnym, odciążając tym samym państwo w jego roli opiekuna. Tylko sam Caritas prowadzi 61 hospicjów domowych, 40 stacjonarnych, 108 warsztatów terapii zajęciowej, 18 zakładów aktywności zawodowej, 81 gabinetów rehabilitacyjnych, 116 wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, 16 centrów opieki dziennej, 34 ośrodki wychowawcze i 14 domów samotnej matki.
  5. Tzw. aborcja z przyczyn eugenicznych, wykonywana do 24. tygodnia ciąży, oznacza wywołanie sztucznego poronienia i w przypadku urodzin żywego dziecka (co teoretycznie nie powinno się zdarzyć, ale praktycznie się zdarza), pozostawienie go, by zmarło w męczarniach, najczęściej przez uduszenie z powodu niewykształconych płuc. Bowiem zabicie go po urodzeniu np. zastrzykiem letalnym, byłoby morderstwem nawet z punktu widzenia kodeksu karnego. Jeśli to nie jest piekło dzieci, to co nim jest?
  6. W przypadku urodzenia w terminie dziecka obarczonego tak wielkimi wadami genetycznymi, że okazało się niezdolne do życia, możliwość godnego pożegnania, spełnienia wymogów wiary i pochówku jest ważna z psychologicznego i czysto humanistycznego punktu widzenia dla większej ilości osób niż liczą te zbolszewizowane jaczejki wrzącej nienawiści przelewające się w ostatnich dniach przez ulice, place i kościoły polskich miast, wszystkie razem wzięte.
  7. „Wybór a nie zakaz” ma miejsce, gdy idziesz z kimś do łóżka. Potem jest miejsce już tylko na „obowiązek i konsekwencje”.
  8. Jeśli mimo tego, chcesz zamordować własne dziecko, bo na przykład masz za małe mieszkanie, albo lubisz sobie pospać do 10, albo uważasz, że to tylko rodzaj antykoncepcji – kliniki aborcyjne w sąsiednich państwach stoją otworem i zacierają ręce na perspektywę zysków. Podobno tak właśnie będziesz robić – no to w czym problem? Covid się skończy, granice zostaną otwarte. Orzeczenie TK dotyczy wszak tylko 1.100 osób rocznie – macie, wy – apologeci Tajgetu, te swoje lewackie fundacje, zbiórki na wygodne życie – jest z czego sfinansować 1.100 zabójstw przecież. Bez problemu.
  9. Osobom jojczącym, że się zaraz „wychyli wahadło”, że za chwilę lewica wprowadzi nam za karę za obronę życia, aborcję na życzenie, przypominam, że jest to możliwe jedynie w dwóch przypadkach: rewolucji albo zmiany konstytucji. Od 1990 roku nie było w polskim parlamencie takiej większości politycznej, która mogłaby samodzielnie dokonać jakiejkolwiek zmiany i nie widzę w bliższej i dalszej perspektywie możliwości, by skrajna lewica w rodzaju „Razem”, z LGBT-owskimi przyległościami, zyskała u nas większość konstytucyjną. Jeśli zaś idzie o rewolucję… Nie wszyscy zwolennicy ruchów pro life są dobrymi katolikami, nadstawiającymi drugi policzek. Głosicie wojnę – liczcie się z ofiarami.
  10. Jeśli zatem, co podkreślę po raz trzeci, najnowsze orzeczenie TK dotyczy co najwyżej 1.100 przypadków rocznie, to o co więc chodzi w tych wyjących protestach, na które marginalna grupa genderowo-feminazistowskich Julek, piewczyń marksizmu–lesbianizmu, wyciągnęła do demonstrowania pod hasłami aborcji na życzenie, mimo wszystko całkiem sporą, choć zupełnie nieświadomą w czym uczestniczy liczbę w miarę normalnych, ale naiwnych kobiet i mężczyzn? O to, o co zawsze w odwiecznej walce zła z dobrem: opętańczo wyją, bo stopniowo, kawałek po kawałku, wygrywały bitwę o zniszczenie fundamentów cywilizacji, rodziny, wartości, wiary. Bo nikt nie odważył się im wyznaczyć granicy.

  • paca pisze:

   Stek bzdur

  • robot pisze:

   Aleś wielką kupę zrobił. Fe. (Wada okołoporodowa ?)

  • zgred pisze:

   To matka ma prawo uznać to co w niej rośnie za żywą istotę albo za część ciała. Tylko ona ma takie moralne prawo. Ktoś kto narzuca jakieś regulacje jest uzurpatorem. Możesz się onanizować do woli chyba że nagle ktoś nałoży paragrafy na twoją spermę. Może też jakiś pokrewny tobie oszołom nadać podmiotowość twojemu fiutowi i otoczyć go ochroną prawną. Póki co mozesz go sobie amputować bez przeszkód co możesz uznać za zalecenie.

   • Sample pisze:

    Do paca, zgreda i reszty
    Możecie mnie cmoknąć lewackie oszołomy w….poniewaz jestem kulturalny, w przeciwieństwie do was, to nie napisze gdzie

    • paca pisze:

     Kurturarny, kiedy piszesz wlasnymi słowami to już blado wypada. Nawet gdyby ktoś chciałby cie cmoknąć tam gdzie ci się marzy to pewnie by się nie dopchał. To bardzo uczęszczane miejsce.

     • Sample pisze:

      Trolu, każdy artykuł tutaj musisz skomentować więc zamknij się w końcu , bo sram na twoje wypociny zrozumiałeś to w końcu? Cmoknij mnie w pompke

     • paca pisze:

      Rozszczelnione zwieracze ? 🤔

     • Sample pisze:

      Puszczają ci one, gdy atakują twoje PO,

  • bobik pisze:

   Jesli ten przegadany wywód ma kogoś przekonac, to tylko jego autora. A merytorycznie to chcialem dodać, żeby katole sami sie swoimi d…mi zajeli. A kobiece zostawili w spokoju

  • Jeb*ć pis pisze:

   Wszystko co jest zawarte w KONSTYTUCJI dotyczy człowieka a nie zlepku komórek w ciele kobiety. Zaczynam obawia się, że za chwilę pójdę siedzieć bo spuściłem się do klopa. A tam, w plemnikach przecież pół człowieka już siedzi, ba te pół to nawet odpowiada za płeć. No i są ich miliony, to pewnie dożywocie dostanę. Proszę nie wierzyć, kościołowi nie chodzi o jakieś życie poczęte. Tu chodzi o kasę, o kasę za pochówki i za inne usługi potocznie zwane sakramentami. No i o statystyki, bo każdy człowiek raz ochrzczony jest jedną sztuką dla kościoła. I nie ma tu ani trochę miłosierdzia, tylko cyniczna walka o szmal i statystykę. Decyzja o aborcji to dla przyszłych rodziców a zwłaszcza dla przyszłej matki decyzja straszna. Ale nikt kto kocha swoje dzieci, nikt normalny nie chce dla tych dzieci piekła, które codziennie gdy się urodzą będzie dla nich trwać, dla jednych godzinę, dla innych dzień a jeszcze innych lata całe. Gdzie tu miłosierdzie, skazywać dzieci i ich matki na takie męczarnie dla szmalu zasilającego kieszenie zdeprawowanego kleru. Ludzie, wierzycie w Boga a nie w kościół i klechę, choć ten ostatni wbija wam co niedzielę w głowę: „wierzę w jeden wielki i apostolski kościół…..”.

   • Retro pisze:

    Sprawdź sobie w Internecie na zdjęciach jak wygląda CZŁOWIEK na etapie rozwoju prenatalnego np w 20 tygodniu ciąży i powiedz mi w oczy że to jest zlepek komórek. To jest człowiek, który słyszy swoich rodziców, reaguje na ich głos itd. Niektóre kobiety dające się nabrać na bezproblemową aborcyjną tabletkę potem WYJĄ z przerażającego cierpienia na widok tego co zrobiły gdy zakrwawione 20-centymetrowe dzieciątko wpada do kibla. I to jest właśnie prawdziwe PIEKŁO KOBIET.

    • Aneta pisze:

     Uważaj,pójdziesz siedzieć za marnowanie nasienia a kobiety za miesiączkę. Cykl miną,robiła wszystko by nie zajść WINNA

 19. Seba Dz. pisze:

  Co za bydło! Powinniście dostać srogie mandaty za blokowanie ulic!!! Chyba czas wezwać nocnego msciciela, który wieczorami bywa widywany w parkach! Czarny, płaszcz, maska śmierci, rowerek – on zrobi z wami porządek!

 20. Tik-tak pisze:

  A przecież jest zakaz zgromadzeń. To co jednym wolno a drugim nie☹️

 21. Gość2 pisze:

  Kobiety zawsze mają wybór. Chcesz zabić dziecko – zabij siebie. Samobójstwo to również forma aborcji.

 22. kuraż pisze:

  To te czarownice rozpustne zasiedlają też i Pruszków?

 23. Zdziwiony ;) pisze:

  Ja tam może 30 osób widziałem reszta wracała z mszy

 24. Roro pisze:

  Popieram! Zdecydowanie. Nie przejmujcie sie komentarzami. Wiekszosc popiera ten marszi jego postulaty. J***c pis

 25. Zapora pisze:

  Po tych komentarzach widać jakie bydło mieszka i pracuje w redakcji wpr. Pruszków.

 26. ref pisze:

  Jeb** Pis

 27. as pisze:

  Te towarzystwo proaborcyjne to ideowi spadkobiercy hitleryzmu i leninizmu. Idą na manifestacje i gadają głupoty bo ich nie wyskrobano. Dla nich postęp do zabijanie i wrzucanie do kanałów i śmietników nienarodzonych dzieci. Są i tacy co składają szatanowi ofiarę z abortowanych dzieci.

 28. obecna... pisze:

  Zamiast wypisywać brednie,wziąć pod opiekę ,na 1 rok dziecko o dużej ułomności…i wtedy pyskować

 29. Oleg pisze:

  No niestety .cofnęliśmy się do średniowiecza.

  • Adraxer pisze:

   Didache – pismo chrześcijańskie z II wieku uznaje za grzech sztuczne wywoływanie poronień. Także to nie jest średniowiecze, tylko starożytność

  • MF pisze:

   Pozostaje jeszcze wyprowadzić krzyżowanie i nabijanie na pal.

 30. Gość2 pisze:

  Połaziły, przewietrzyły się i wystarczy. A teraz wracać do kuchni.

 31. Przemysław jozef pisze:

  Na lewactwo nie ma lekarstwo.pełno tego
  Wszèdzie.

  • X pisze:

   Spróbuj modlitwy i wody święconej. To diabła nawet wygania. I koklusz leczy.

   • Sam pisze:

    Trzeba dodać, że z głupoty jednak nie leczy, a szkoda. Niektórym przydałaby się kąpiel w takiej wodzie…. i tak wątpię żeby pomogło.

 32. paca pisze:

  Jeszcze z Korwina:
  Jeżeli kobieta nosi w sobie potworka, to nie może go obejmować ochrona gatunku ludzkiego.

  Najważniejszą sprawą są prawa ojca. Jeżeli ojciec ma płacić alimenty, powinien mieć prawo decyzji, czy dziecko zabić, czy nie. W starożytnym Rzymie to mężczyzna miał prawo decydować o zabiciu nawet urodzonego dziecka.

 33. Obywatelka pisze:

  Nie damy się dłużej dzielić i poniżać. Mamy dość. Wolność,Wiedzą i Tolerancja, to są wartości których nam nie odbierzecie! Naród składa rządowi – swoim pracownikom WYPOWIEDZENIE że skutkiem natychmiastowym!

 34. Akephalos pisze:

  Nawet w niedzielę nie ma spokoju bo ktoś mordę musi drzec za oknem.

 35. aa pisze:

  Wybór?? Jaki wybór, dziecko nie ma wyboru, gdy chcę się je zabić i zabija.

  • wierny tomasz pisze:

   no właśnie misiu dziecko nie ma wyboru czy urodzi sie cyklopem, bez nosa, mózgu, kosci czaszki itp. rozumiem ze przygarnies i zaopiekujesz sie porzuconym takim dzieckiem

  • Kejsj pisze:

   To nie jest dziecko tylko płód doszkol się bo widać ze przez zdalne nauczanie duże braki z biologii

 36. aa pisze:

  To jest ofensywa neomarksizmu. Soros, Bill Gates, Buffet finansują takie ruchy przeciw życiu. Zależy im na depopulacji, promocji dewiacji seksualnych. Naziści też promowali eugenikę. Kto uważa się za katolika i popiera liberalizację aborcji automatycznie nakłada na siebie ekskomunikę. Publiczne głoszenie tak radykalnych poglądów wrogich życiu powinno skutkować odmową katolickiego pochówku takich osób. Wszyscy ci uczestnicy tej manifestacji głoszą takie poglądy bo ich nie „wyskrobano”. Ilu ludzi ma kłopoty z płodnością i pragną mieć dziecko a tu są tacy co chcą dzieci abortować, wyrzucać do kanalizacji i śmietników, także dzięki pigłułce aborcyjnej. Po prostu hańba dla tych osób. Wrogowie życia.

  • Sam pisze:

   Wyobraź sobie, że nie wszyscy w tym kraju są katolikami, wiem szokująca informacja dla umysłowego zaścianka.

   • aa pisze:

    niestety takich mamy katolików, później chcą pogrzebu katolickiego. Umysłowy zaścianek? Ten zaścianek jest zdrowszy pod każdym względem od jaśnie oświeconych wyznawców cywilizacji śmierci co depcząc życie i szczęście małżeńskie robią kariery zawodowe i finansowe.

    • AGA pisze:

     Rozumiem z wypowiedzi, że coś w życiu nie wyszło? Kariery bolą? Wyobraź sobie , że można mieć i szczesliweszczęśliwe małżeństwo i karierę zawodową.

   • Tik-tak pisze:

    O i mówi to ten który jest pewnie ochrzczony, był u pierwszej komunii…..,pogubiło się cielątko….

 37. OLO pisze:

  Pójdziecie do piekła !!

 38. Ja pisze:

  Czy na paradzie były widoczne pojedyncze runy sig?
  Z resztą, to bez znaczenia, przestaję was czytać.

  Stop hołocie w przestrzeni publicznej.

 39. s pisze:

  Dlaczego cyt. „urodzę wam lewaka”, a nie urodzę Polaka.

 40. Anonim pisze:

  Bydło.

 41. ***** *** pisze:

  ***** *** !!!

 42. Misiek pisze:

  A w kościołach / i nie tylko/ zaśpiewajmy razem: PRZED TWE OŁTARZE ZANOSIM BŁAGANIE . OD RZĄDÓW PIS-U ZACHOWAJ NAS PANIE.

 43. Robert pisze:

  Historia legalizacji aborcji w Europie

  Pierwszym krajem na świecie, który zalegalizował zabijanie poczętych dzieci, był Związek Radziecki 18 listopada 1920 roku. Ludobójca – komunista Lenin, po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej zrealizował swoją wcześniejszą dyrektywę: „domagać się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia” (W. Lenin, Klasa robotnicza a neomaltuzjanizm, w: W. Lenin, Dzieła, Warszawa „Książka i Wiedza” 1950, t.19, s. 321). Przypomnijmy, że w całej ówczesnej Europie prawo chroniło życie ludzkie.

  Drugim przywódcą europejskim, który doprowadził do legalizacji aborcji w swoim kraju był Adolf Hitler. Dążąc do utworzenia czystej, biologicznie mocnej „rasy panów”, doprowadził w 1933 roku, do legalizacji zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. Należy dodać, że hitlerowscy „ustawodawcy” chronili surowymi sankcjami karnymi życie zdrowych, niemieckich dzieci, dążąc do demograficznego wzrostu „rasy panów”.

  W skali masowej pierwszymi ofiarami Hitlera nie byli niemieccy komuniści, Żydzi, Polacy czy Romowie, ale niemieckie nienarodzone dzieci z domniemanymi wadami oraz ofiary, wprowadzonej na szeroką skalę przez hitlerowców eutanazji.

  To tyle historii, nie dajcie soba manipulowac ludzie. Lepiej walczcie o swój dom Polskę i rodzinę a nie jesteście za mordowaniem. O prawach dzieci jakoś nie słychać

  • Stop Dewotom pisze:

   Łatwo bić pianę na forum, trudniej pokazać, że za pustosłowiem idą czyny. Kto pomaga samotnej kobiecie, którą porzucił mąż, bo nie wytrzymał ciężaru rodziny, w której jest dziecko niepełnosprawne umysłowo bądź fizycznie? Czy wiesz, Mądralo, że takich przypadków są tysiące? Faceci tego nie wytrzymują. Uciekają. Rozbijają rodziny. Zostawiają żonę i niepełnosprawne dzieci. Naprawdę chodzi lukrowanym dewotom o mnożenie takich sytuacji???

 44. zgred pisze:

  Bogiem nienarodzonych są ich matki.

 45. paca pisze:

  Groteskowa jest szczególnie postawa Korwina który np. nazywa chorych umysłowo bredzącymi debilami, odmawia im prawa do szkół, normalnych zajęć, rozrywek a jednocześnie chce żeby takowi się rodzili. Korwin jest kopalnią szokujących cytatów o niepełnosprawnych.

  • Mil. pisze:

   Biedny starzec, który stał się pośmiewiskiem parlamentu Europy. To już ostatnie jego podrygi, więc chce mieć swoje pięć minut za wszelką cenę.

 46. paca pisze:

  A tymczasem pruszkowski lider naziolków niczym Rejtan bohatersko bronił kościoła św. Krzyża w Warszawie.

 47. andrzej pisze:

  a faszystowskiego szczura bąkiewicza tu nie było ? nie zrzucił nikogo ze schodów jak w Warszawie ?

 48. raudik pisze:

  Kilkadziesiąt minut temu trzech policjantów wlepiło mandaty karne pod siedzibą pisu za ” stawianie zniczy”.
  Podobno po 50 złotych sztuka.
  Jacy oni byli odważni wobec trzech osób w tym dwóch kobiet.
  Dwa dni temu w tym samym miejscu stało czterech gości i chlało na umór.
  Pod siedzibą pisu / przy parku/ można chlać ale nie wolno palić zniczy.
  Niech wam ojciec zTorunia bardzo błogosławi za mandaty na jego pomniki i bazyliki.

 49. abce pisze:

  Gdzie Wy tam 1000 osób widzieliście?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły