Market w Milanówku? Ostatni dzwonek na składanie wniosków

Milanówek

Tylko do najbliższego piątku mieszkańcy Milanówka mogą zgłaszać uwagi i wnioski do oceny oddziaływania na środowisko planów budowy wielkopowierzchniowego marketu w mieście-ogrodzie.

To jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w Milanówku. Właściciel jednej z dużych sieci marketów budowlanych rozpoczął formalne przygotowanie do rozpoczęcia budowy nowego sklepu na terenie po dawnej fabryce Mifam. Część mieszkańców stanowczo sprzeciwia się tym planom. Argumentują, że powstanie takiego obiektu kłóci się z charakterem miasta-ogrodu. Inni wskazują na i tak już duży ruch na lokalnych drogach, które nie wytrzymają jeszcze większego natężenia.

O przychylności dla tej inwestycji nie ma mowy także w milanowskim magistracie. – Zdecydowanie wyrażam swoją dezaprobatę dla pomysłu budowy przy ul. Sabiny Dembowskiej wielkopowierzchniowego hipermarketu – mówi Piotr Remiszewski, burmistrz miasta-ogrodu.

– Idąc tropem moich wyborczych deklaracji partycypacji społecznej w kluczowych dla Milanówka decyzjach, zachęcam Państwa do aktywności i udziału w postępowaniu w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Zgodnie z tym trybem możecie Państwo wyrazić swoją opinię, a sądząc z treści komentarzy internetowych, jak sądzę, powszechną dezaprobatę dla tego typu inwestycji w Milanówku – dodaje.

Uwagi i wnioski do oceny oddziaływania tej inwestycji na środowisko można składać jeszcze tylko przez kilka najbliższych dni, do piątku 11 stycznia. Czekają na nie pracownicy Referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Zielenią (ul. Spacerowa 4 pok. nr 1). Wnioski można zgłaszać także za pomocą środków komunikacji elektronicznej, korzystając z adresu e-mail: osz@milanowek.pl.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 23

23 odpowiedzi na “Market w Milanówku? Ostatni dzwonek na składanie wniosków”

 1. Stefan pisze:

  Jestem za otwarciem OBI. Dosyć mam jazdy do Leroya w Ursusie. Poza tym miasto jest biedne, nie ma chodników, tonie w kałużach po kazdym wiekszym opadzie. Wiecej firm, więcej kasy z podatków dla miasta.

  • tomimwrc pisze:

   Milanówek przy większej ulewie tonie w kałużach i jest tak od kilkunastu lat. Wysocki był burmistrzem 4 kadencje i nie mógł temu zaradzić (za jego rządów wybudowano Tesco). Była burmistrz też temu nie podołała. Ciągle brak środków, może gdyby Milanówek przeistoczył się w miasto jak JANKI (tylko że większe) to może by starczyło budżetu.

 2. Gosciu pisze:

  Mieszkam w Milanówku.
  Ja jestem za otwarciem takiego marketu. Ucywilizuje to ceny we wszelkiej maści składach w okolicy. Co do argumentu zakorkowania królewskiej. Jeśli nie w Milanówku to zostanie otwozony to za granica w sąsiednim mieście dla drogi efekt będzie taki sam a milanowek starać kolejnego inwestora.
  Co to za durna promocja „miasta ogrodu” co to w ogóle znaczy?
  Jak ktoś ma kasę i ziemię to ma swój ogródek, reszta „bidoków” nie ma nawet porządnego parku czy placu zabaw dla dzieci.
  Skonczmy z tym dumnym hasłem

  • maro pisze:

   Jak powszechnie wiadomo Milanówek to bardzo kulturalne miasto. Jakość życia jest drugorzędna. A jak się mają fajerwerki noworoczne do tej kultury i dbania o status miasta-ogrodu?

  • tomimwrc pisze:

   I to jest słuszna koncepcja. Można na tej działce wybudować park lub plac zabaw dla dzieci, przecież po drugiej stronie ulicy stoją osiedla.

 3. Kasia pisze:

  Bardzo dobry pomysł z tym marketem budowlanym. Teraz w razie potrzeby trzeba jeździć do Warszawy. Jestem jak najbardziej za. Tym co nie pasuje, mogą omijać szerokim łukiem 😉

 4. Hurra pisze:

  Bardzo dobry pomysł.

 5. Panika pisze:

  Teraz nie chcą sklepu wielopoziomowegi a jak otworzą to piersi przeciwnicy będą stali od 5 rano aby wejść to samo w pruszkowie dużo ludzi nie chciało „nowej stacji” hipermarket a 5 rano już bylo około 200 osób

  • tomimwrc pisze:

   To nie oto chodzi czy sklep wielopoziomowy czy nie. Chodzi o to że działka gdzie miałby powstać Obi jest usytuowana blisko ulicy Królewskiej. To teraz w godzinach 15-19 są korki przy Tesco w Milanówku, a co będzie jak wybudują market budowlany na tej działce. Jeden wielki paraliż komunikacyjny.

   • podkowianin pisze:

    Czy market jest, czy nie, to korki są, były i będą. Obwodnicę trzeba wybudować, a nie bredzić, że sklep zablokuje ruch! Centrum handlowe i tak już jest obok. Korki tworzą się już od Podkowy i są związane z ilością zamieszkujących tu ludzi, a nie tym czy jest jeszcze jeden sklep, czy go nie ma.

    • tomimwrc pisze:

     No to się bierz za budowę tej obwodnicy! Obwodnicę planują już kilka lat i efektów nie ma. Obecnie gdyby powstał market budowlany byłyby jeszcze większe korki, które po części są związane ilością zamieszkujących tu ludzi. Większość po pracy jedzie na zakupy do jakiegoś centrum handlowego, których na Królewskiej nie brakuje. Tego typu centra niech budują na obrzeżach miasta blisko obwodnicy, którą mają wybudować, a nie w centrum Milanówka. Szkoda że Galerię Podkowa wybudowano na obrzeżach zamiast w samym centrum. Byłby jeden sklep mniej przy tej drodze.

     • V pisze:

      Widać, że niektóre osoby nie rozumieją, że wybudowanie takiego molocha jak Obi nic nie przyniesie, i dodatkowo ten moloch nie będzie płacił żadnych podatków na rzecz miasta, a tylko będzie generował koszty jakie trzeba by ponieść aby dostosować infrastrukturę.

 6. parzniewianin pisze:

  Dlaczego wycinacie komentarze?

 7. Rolnik pisze:

  A wiadomo jaki to markiet?

 8. nika pisze:

  Proponuję Milanowianom wznieść tam drugi Pałac Kultury, gdyż jak wiadomo kultury wysokiej nigdy dość. A jeśli nie Obi to jakie są inne propozycje i pomysły na zagospodarowanie tego terenu?

  • tomimwrc pisze:

   Pałac Kultury to nie bardzo, bo kojarzy się on z Warszawą. A tam KULTURA jazdy niektórych kierowców jest tragiczna. Nie bez powodu niektórzy kierowcy jadąc do stolicy mówią że jadą do chamowa. Natomiast w Milanówku mógłby powstać ośrodek sportu, kino lub basen kryty. A nie kolejny jakiś market.

   • podkowianin pisze:

    Kino padło, basen był i został zrujnowany. A tu potrzeba OBWODNICY!!!!!!!!!

   • Jose Arcadio pisze:

    Takiego buractwa na drodze nie widziałem nigdzie jak w Milanówku i jego okolicach a przyjeżdżam tam do pracy codzienniednie z tego jak piszesz ” chamowa „

   • MARKETY POWINNY PLACIC PODATKI pisze:

    W Warszawie miałem przypadek ze zle ustawiłem się na pasach,i przejechałem trochę nieprzepisowo żeby niezawracac za 5km.Tak mnie otrabili ze od tej pory już w Warszawie nikomu samochodem nieustapie a na pewno z taxowki.

 9. lidl pisze:

  stawiam wniosek, aby mieszkańcy miast-ogrodów (hej Milanowianie! co robią u Was bloki???) mieli nakaz wykonywania zakupów w swych ogrodowych sklepach. A może idea miasta-ogrodu zakazuje tam wszelkich działań uciążliwych dla mieszkańców tychże a dopuszczonych dla reszty maluczkich? Ot, niektórzy wyżej s…ją jak doopy mają. Smutne to, bo niedawno podobna nagonka trwała w Komorowie gdy poszła plotka o budowie marketu przy szpitalu.

  • podkowianin pisze:

   Ja, mieszkaniec sąsiedniego „Miasta-Ogrodu Podkowa Leśna” zgadzam się w 200% z wypowiedzią „Lidla”. Te wszystkie górnolotne „ą”, „ę”, „ach” i „och” o wyższości naszych miejsc zamieszkania i rzekomo nas (?) nad innymi są mocno nieuzasadnione mówiąc delikatnie. A cały czar pryska, gdy popsuje się spłuczka w klopie… I tu przyda się market! A jak dalej będziemy tylko „achać” i „ochać” nad sobą, to wybudują go w innym miejscu, inna gmina będzie miała dochód z podatków, a my/wy będziemy jeździć po śrubkę do Warszawy, a w najlepszym razie do Grodziska.

   • Milanowianin pisze:

    Gdy popsuje się spłuczka proponuję sklep naprzeciwko terenu gdzie miałoby powstać Obi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły