Mamy plan Centralnego Portu Komunikacyjnego [TYLKO W WPR24]

Region

TYLKO w WPR24.pl. Jako pierwsi publikujemy schemat Centralnego Portu Komunikacyjnego, jaki ma powstać w gminie Baranów.

Budowa CPK budzi wiele emocji nie tylko wśród mieszkańców i samorządowców z trzech gmin, na terenie których planowane jest to przedsięwzięcie. Pojawiają się pytania o los osób od lat zamieszkujących ten teren, o sposób wykupu gruntów, o przyszłość stołecznego lotniska Okęcie. Oficjalnie wiadomo, że przygotowania do rozpoczęcia inwestycji trwają, trwają też spotkania z mieszkańcami, a w życie wchodzi specustawa dotycząca CPK. 

Jak dotąd jednak konkretnych informacji o dokładnym planie CPK nie ujawniano. Oficjalne kanały na ten temat milczą. Światło dzienne ujrzał jednak schemat przyszłego centralnego lotniska. Rozpisano na nim lokalizację pasów starowych (osobowych i cargo), hali odlotów, węzły komunikacyjne.

Opracowanie przedstawiono na spotkaniu Stowarzyszenia Zanim Powstanie Lotnisko, które odbyło się 13 czerwca w Baranowie. Autorami samej grafiki są członkowie Stowarzyszenia. Jak udało nam się jednak ustalić, informacje w niej zawarte pochodzą z KPRM.

Więcej na ten temat wkrótce na naszych łamach.

AKTUALIZACJA:

Ze stanowiska otrzymanego z Ministerstwa Infrastruktury wynika, że plan nie został sporządzony na podstawie wewnętrznych informacji resortu. Czytaj więcej tu.

 

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.