Mammobusy pojawią się w Raszynie

Raszyn

Mieszkanki Raszyna i okolic będą mogły skorzystać z bezpłatnego badania piersi. Mammobusy pojawią się w ich mieście w następny weekend.

Dlaczego warto skorzystać z możliwości przebadania się? Mammografia pozwala na wykrycie raka we wczesnym stadium, co zwiększa szansę na całkowity powrót do zdrowia. A nowotwór piersi to niestety wciąż bardzo częsta choroba u kobiet. Ryzyko zachorowania znacząco zwiększa się w grupie wiekowej 50-69 lat i to do pań w tym wieku skierowany jest program Narodowego Funduszu Zdrowia. Raz na dwa lata mają one prawo darmowego badania.

Sama mammografia jest bezbolesna i trwa tylko kilka minut. Polega na wykonaniu czterech zdjęć rentgenowskich. Wynik znany jest natychmiast, a pacjentki otrzymują komplet klisz wraz z opisem tuż po badaniu.

Specjalnego pojazdu z logo Narodowego Funduszu Zdrowia należy szukać w sobotę i niedzielę (3 i 4 lutego) w Raszynie przy ul. Sportowej 30. Badania będą wykonywane w godzinach 9.00-15.00.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.