Małżeństwa na medal!

Piastów

Nie bez przesady można stwierdzić, że są to małżeństwa na medal. Te pary z Piastowa są ze sobą od przeszło 50 lat.

Kolejne piastowskie pary odebrały z rąk burmistrza medale za długoletnie pożycie małżeńskie, które nadawane są przez prezydenta RP. Wyróżnieni jubilaci to: Ewa i Marian Buczkowscy, Janina i Henryk Figatowie, Tadeusz i Teresa Parzydłowie, Janina i Edmund Tomkielowie, Genowefa i Lucjan Sakowscy.

– Uroczystości jubileuszowe odbyły się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji z udziałem najbliższych odznaczonych par, burmistrza Piastowa Grzegorza Szuplewskiego, jego zastępcy Przemysława Worka, przewodniczącej Rady Miejskiej w Piastowie Agaty Korczak, wiceprzewodniczącego rady Kazimierza Dymka oraz kierownika USC Ewy Soroki.

Niektóre z par są małżeństwem już ponad 50 lat! – opisuje piastowski urząd.

Medal nadany przez prezydenta RP jest w kształcie sześciopromiennej, srebrzonej, oksydowanej gwiazdy. Na awersie umieszczone są dwie srebrzone róże, natomiast na odwrotnej stronie znajduje się monogram RP i napis: „ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE”.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Małżeństwa na medal!”

 1. Przeczytałem, pisze:

  Ale z treści artykułu wynika, że to ” Prezydent RP nadaje” medale na wiosek Burmistrza, później Burmistrz wręcza te medaliki. Więc czytaj dokładnie. Więc obaj zachowujecie się nie profesjonalnie.

 2. kk pisze:

  kto dziś przyjmuje odznaczenia od tzw”prezydenta” ? chyba tylko jakiś nierozumiejący realiów osobnik….

  • ŁukaszM pisze:

   To chyba ty jestes nie rozumiejący realiów osobnik i napewno przyjezdny z wichury… Takie coś organizuje Urząd Stanu Cywilnego jesli wiesz co to za insytucja to oni prowadzą takie statystyki i jeśli komuś sie należy takie wyróżnienie to wręcza je Burmistrz a nie tak jak u ciebie Sołtys… Wiec ochłoń i idz jutro do pracy bo trzeba kredyt płacić a jak nie to do ojców wracać…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły