Mało chętnych na ścieżki

Raszyn

Tylko dwie firmy wyraziły zainteresowanie zaprojektowaniem i budową ścieżek rowerowych w Raszynie. Niebawem gmina powinna podpisać umowę na wykonanie zadania.

Za rok w Raszynie pojawi się 7 km tras rowerowych. Gmina na wykonanie zadania otrzymała ponad 5,3 mln zł dofinansowania. A na realizację inwestycji samorząd łącznie przygotował 6,7 mln zł. W maju urząd ogłosił przetarg na zaprojektowanie i budowę tras rowerowych, które podzielono na cztery zadania. Pierwsze dotyczyło wykonania ścieżek w al. Krakowskiej i ul. Nadrzecznej, kolejne zaś w ul. Pruszkowskiej. Trzecia lokalizacja to ulice Stadionowa, Raszyńska i Warszawska, a w ramach czwartej części budowę tras przewidziano w ul. Warszawskiej, Górnej i Złotych Łanów.

Raszyński urząd nie miał zbyt dużego wyboru. Gmina otrzymała tylko dwie oferty, ale tylko jedna dotyczyła wszystkich zadań. W przypadku ul. Pruszkowskiej konieczne okazało się ogłoszenie kolejnego przetargu. Oferty można składać do 24 lipca. – Z uwagi na błędy formalne ponowiliśmy postępowanie. Nie ma z tym żadnego problemu. Chodzi o wykonanie najkrótszej ścieżki – mówi nam Andrzej Zaręba, wójt Raszyna.

Uwagę zwraca również kwestia budowy pozostałych ścieżek. Oferty przewyższają kwoty zarezerwowane przez gminę na realizację zadania. Dla przykładu, w przypadku tras w al. Krakowskiej i ul. Nadrzecznej różnica wynosi 890 tys. zł (odpowiednio 3,260 tys. zł i 2,36 tys. zł). – Mamy pieniądze na tę inwestycję. Przed postępowaniem przygotowaliśmy kosztorys, który był niższy od naszych założeń. Przedstawiliśmy te kwoty, jednak okazało się, że oferty są wyższe. W puli mamy środki, więc nie ma żadnego problemu z inwestycją – zapewnia Zaręba.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.