Mała Oliwia liczy na Wasze wsparcie

Pruszków

Oliwia z Pruszkowa ma zaledwie pięć lat. Ból i cierpienie wpisane są w codzienność dziewczynki. Wszystko przez chorobę, która powoduje częste złamania i deformacje.

Myśląc o dzieciństwie wyobrażamy sobie roześmiane twarze dzieci biegających na placu zabaw. Niestety dzieciństwo Oliwii jest zupełnie inne. Jej rodzice mają wrażenie, że w życiu dziewczynki dni bez bólu było tak mało, że można je policzyć na palcach. Zamiast radosnego uśmiechu to płacz i ból są „kompanami” pięciolatki. Ale Oliwka mimo bólu walczy.

Oliwia cierpi na dysplazje włóknistą wieloogniskową. Pod tą tajemniczą nazwą, kryje się poważna choroba. Kości dziewczynki są puste w środku. A przez to podatne na złamania i deformacje. Chwila nieuwagi, nieodpowiednio wykonany ruch mogą wywołać nieodwracalne zmiany i ból, z kt®ym dziewczynka walczy czasem nawet tygodniami.

– Teraz zmagamy się z następstwami częstych złamań. Miednica rotuje pod wpływem przemieszczających się kości, a to utrudnia swobodne poruszanie. Mimo wielogodzinnej rehabilitacji i ogromnego wysiłku jest coraz gorzej. Chodzenie staje się dla naszej córeczki wyzwaniem. Przed nami wizja tego, że jeśli nie zareagujemy w odpowiednim momencie, ból zdominuje wszystko, a Oliwia straci możliwość samodzielnego poruszania. Nie możemy do tego dopuścić! Nie możemy zgodzić się na to, by przyszłość naszego dziecka została skreślona już na starcie – podkreślają rodzice dziewczynki.

Oliwce może pomóc operacja. Pręty, które dziewczynka ma w nogach mogą zostać zmienione na gwoździe, które będą „rosły” razem z Oliwką. To rozwiązanie pozwoli na uniknięcie lub zmniejszenie liczby kolejnych operacji, które dziewczynka będzie musiała przejść w swoim życiu. Pojawił się tylko jeden problem. Pieniądze. Operacja nie jest refundowana.

Do zebrania zostało zaledwie 9 tys. zł. Już nie raz pokazaliście, że znacznie wyższe kwoty nie są Wam straszne. Do końca zbiórki zostało 14 dni. Pomożecie Oliwce?</

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.