Ma być bezpieczniej przy szkole w Milanówku

Region

Już od 1 września w pobliżu Zespołu Szkół Gminnych nr 1 w Milanówku ma być bezpieczniej. Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowuje dodatkowe oznakowania na skrzyżowaniu ul. Królewskiej i Szkolnej.

W pobliżu szkoły pojawi się m.in. oznakowanie pionowe o podwyższonej odblaskowości, grubowarstwowe oznakowanie poziome, ogrodzenia segmentowe oraz pulsująca sygnalizacja świetlna. Przetarg na te prace został rozstrzygnięty 23 lipca. – Wykonawca ma miesiąc czasu na zrealizowanie zadania – powiedziała nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wspomniane udogodnienia będą wprowadzone w ramach programu MZDW, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie szkół podstawowych i gimnazjalnych zlokalizowanych w pobliżu dróg wojewódzkich. Milanowska szkoła jest jedną z ośmiu wytypowanych w etapie pilotażowym. O ich wyborze decydowało natężenie ruchu na pobliskiej drodze wojewódzkiej.

Jednakowe oznakowania pojawią się w sumie przy 210 placówkach w województwie mazowieckim. Wśród nich ma być również gimnazjum nr 3 w Pruszkowie przy al. Wojska Polskiego.

– Trudno w tej chwili powiedzieć, kiedy poprawimy sytuację przy kolejnych szkołach. To zależy od funduszy. Inwestycja dotycząca otoczenia pierwszych ośmiu szkół wyniesie ok. 200 tys. zł. Łatwo przeliczyć, jak duże to przedsięwzięcie – powiedziała Burdon.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.