Lodowisko wraca na teren szkoły

Pruszków

Choć dopiero co rozpoczęła się jesień, to władze Pruszkowa już przygotowują się do zimy. A dokładniej przygotowują zimowe atrakcje dla mieszkańców.

W tym roku zimą mieszkańcy do swojej dyspozycji znów będą mieć sztuczne lodowisko. W tym roku ta zimowa atrakcja wraca jednak na swoje „stare” miejsce, czyli na teren Szkoły Podstawowej nr 2. Władze Pruszkowa szukają już firmy, która zajmie się organizacją lodowiska.

Jak zatem będzie wyglądać w tym roku ślizgawka? Lodowisko będzie miało 800 mkw., z czego 200 mkw. będzie zajmować wydzielona część do nauki jazdy dla najmłodszych. Przy lodowisku działać będzie wypożyczalnia sprzętu z łyżwami, kaskami czy popularnymi „pingwinkami” do nauki jazdy oraz punkt gastronomiczny. Chętni będą mogli zostawić swoje rzeczy w szatni. Lodowisko ma być zadaszone.

Wypożyczenie sprzętu będzie płatne, ale cena wypożyczenia łyżew wraz z kaskami nie może być wyższa niż 10 zł. Również ostrzenie własnego sprzętu nie będzie droższe niż 10 zł.

Kiedy ruszy pruszkowskie lodowisko? Jeśli tylko pogodna na to pozwoli, to mieszkańcy ze ślizgawki skorzystają już 6 grudnia, czyli w Mikołajki. Lodowisko ma być czynne do 14 lutego, o ile warunki pogodowe nie wymuszą jego wcześniejszego zamknięcia. Władze Pruszkowa zostawiły sobie furtkę również na wydłużenie terminu działania lodowiska, ale maksymalnie do końca lutego 2021 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 14

14 odpowiedzi na “Lodowisko wraca na teren szkoły”

 1. Zachwycona pisze:

  👌 Super w końcu Pruszków, piękne miasto Werona Północy, wstaje z kolan

 2. Grzegorz pisze:

  Pamiętajcie że, korzystając z lodowiska zakładajcie rękawiczki.

 3. Xiao7 pisze:

  To nie jest „stare” miejsce tej atrakcji. A znając życie i tak będzie działać kilka może kilkanaście dni. Bo jak zawsze obsługa będzie czekać aż temperatura sama spadnie poniżej „zera” bo nie będzie im chciało się uruchamiać agregatów nawet jak te są w stanie działać i utrzymać lodowisko w temperaturze powietrza 10 stopni.

  • Mirek pisze:

   Czy kiedykolwiek lodowisko na terenie szkoły stało nie mrożone??? Nie przypominam sobie… Kiedy inne okoliczne lodowiska były wyłączane pruszkowskie działało. Proszę pisać prawdę, a nie spamować plotki i pomówienia…

 4. Ja pisze:

  Za plastik dziękuję,noc nie dotarło do tych pustych łbów

 5. robot pisze:

  Wreszcie okazja do przecięcia wstęgi. A lód bedzie z wody czy z plastiku ?

 6. łyżwa pisze:

  Po ośmieszeniu się w zeszłym roku ktoś w końcu pomyślał.Jazda na plastiku gdybym tego nie widział myślałbym że to jaja.

 7. Gosc pisze:

  No niemożliwe przecież plastikowisko cieszyło się taką popularnością.

 8. aaa pisze:

  Lodowisko na dachu galerii, dechy na fontannie w parku Kościuszki, Urząd Miejski na Armii Krajowej w budynku TBS.
  Czy to nie pomysły pana Sipiery ?

 9. Priv. pisze:

  Wreszcie ktoś pomyślał, ale trochę to trwało. A może zadziałał dyr. szkoły po powrocie z urlopu. Brawo!!!

 10. dssdadad pisze:

  raczej nie skorzystają bo od 1 4 października lockdown 2.0 xD

 11. Gość Niedzielny pisze:

  Słuszna decyzja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły