List polecony już bez znaczka

Region

Od 1 maja na listach poleconych nie będziemy musieli naklejać znaczków pocztowych. Ich miejsce zajmą… kody kreskowe. Według Poczty Polskiej dzięki temu obsługa przy okienku zajmie znacznie mniej czasu.

Coraz więcej przesyłek listowych jakie otrzymujemy nie ma znaczków. Firmy i urzędy mają podpisane umowy z Pocztą Polską i znaczków nie naklejają. Co innego przysłowiowy Kowalski, który na pocztę z listem chodzi w wyjątkowych sytuacjach. O ile wysyłamy list zwykły lub pocztówkę, naklejenie znaczka wydaje się zasadne. Ale w przypadku listu poleconego znaczek jest niepotrzebny. Przesyłka jest przecież rejestrowana w systemie poczty.

Od maja nadawanie listów poleconych ma być łatwiejsze. Zamiast znaczków klienci otrzymają naklejkę z kodem kreskowym oraz literą R. Według poczty to rozwiązanie ma skrócić czas obsługi przy okienku pocztowym.

Znaczki nadal będziemy musieli przyklejać na listy zwykłe i pocztówki. Poczta Polska nie rezygnuje również z wydawania znaczków kolekcjonerskich.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 8

8 odpowiedzi na “List polecony już bez znaczka”

 1. psmao pisze:

  Idiotyzm. Jak teraz pracownik ma bezgotówkowo nadawać na poczcie list polecony? Każdorazowo będzie poczta drukowała fakturę za usługę. Tak w ramach oszczędności czasu i papieru 🙂

 2. taka_prawda pisze:

  Obsługa przy okienku nie zajmie mniej czasu dopóki: 1. ludzie będą sterczeć w kolejkach i się pytać o przesyłkę, choć mogliby to zrobić przez telefon, 2. ludzie będą przychodzić z awizo tego samego dnia co zostało wrzucone, 3. listonosze zaczną doręczać polecone zamiast wrzucać jak leci awiza, 4. poczta będzie sprzedawać papieżalia i inne duperele.

  A poza tym poczty pruszkowskie i brwinowskie do zaorania i stworzenia od podstaw funkcjonowania placówek – z wymianą pracowników na czele.

  • listonosz pisze:

   Pocztę w Brwinowie zaorała PANI NACZELNIK Z PIS teraz są łapanki w innych urzędach żeby jeździć w soboty i roznosić awiza….

  • none pisze:

   nie wiem, jak z Pruszkowem, ale pełna zgoda odnośnie Brwinowa. Poniżej pisałem o problemach z dostarczaniem przesyłek – ani przesyłki, ani awiza. Ostatnio przeczytałem o nowej funkcjonalności u Poczty Polskiej, że przesyłają awizo na SMS/email. Złożyłem taki wniosek o wysyłanie awizo na maila, został przyjęty. Wynik – oczywiście dostałem awizo do skrzynki pocztowej, nie ma maila. Normalnie masakra. Oni w tym Brwinowie niczego nie ogarniają poprawnie.

 3. Fred pisze:

  Brawo. Poczta Polska wchodzi w XX wiek z rozmachem

 4. Fan Poczty pisze:

  Cóż, pod pozorem usprawnienia obsługi klienta, zacna Poczta Polska już w tym momencie zarobiła pomysłowo dwa razy: na opłatach za przyszłe bezznaczkowe przesyłki i na bezużytecznych od 1 maja znaczkach, z których wykupionymi zapasami zostaną i dopieszczani podobno coraz bardziej przez Pocztę klienci spod okienek, i filateliści. Znaczki jednak – o wartości już czysto estetycznej, choć i ta estetyka bywa sporna – moloch wydawać będzie dalej, po to, by do kieszeni owych filatelistów – abonentów permanentnie sięgać, umożliwiając im realizację celów „kolekcjonerskich”, a tym samym sprytnie zarabiając w ten sposób po raz trzeci. BRAWO POCZTA POLSKA! :))

 5. Wandzia Kępa z domu Chaszcze pisze:

  o wiele mniej czasu zajęło by także gdyby „doręczyciele” doręczali przesyłki pod wskazany adres. A nie, ani przesyłki ani awizo. Info o CZEKAJĄCEJ PRZESYŁCE NA POCZCIE Z ŚLEDZENIA PRZESYŁKI i SMS

  • none pisze:

   Popieram. Nagminnie doświadczam sytuacji, kiedy doręczyciel nie doręcza nawet awizo. Jeżeli spodziewam się przesyłki i znam jej numer, to mogę śledzić ją przez stronę poczty albo aplikację. Ale jeżeli nie spodziewam się przesyłki, to ona sobie leży na poczcie przez 2 tygodnie, po czym wraca do nadawcy. A wedle prawa taka przesyłka jest uznawana za doręczoną. I potem to ja mam kłopoty, bo muszę udowadniać, że poczta nie doręczyła przesyłki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły