List intencyjny w sprawie ośrodka na Wapiennej

Pruszków

Przedstawiciele władz powiatu pruszkowskiego i Fundacji Pruszyńscy podpisali list intencyjny w sprawie finansowania budowy nowej siedziby Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pruszkowie. To ważny krok do realizacji tej wyczekiwanej inwestycji.

O potrzebie zapewnienia godnych warunków dla podopiecznych Ośrodka i jego pracowników mówi się od lat. Obecna siedziba przy ul. Wapiennej to budynki z lat 60. ubiegłego wieku. Nie spełniają ani wymagań, ani oczekiwań. Co więcej, nie nadają się nawet do remontu. Ośrodek musi mieć zupełnie nową siedzibę. Starania aby tak się stało podjęto kilka lat temu, od jakiegoś czasu pojawiały się informacje, że przedsięwzięcie uda się zrealizować w partnerstwie z podmiotem prywatnym. Teraz wiadomo już, że chodzi o Fundację Pruszyńscy.

– Dzięki życzliwości i stałej współpracy Ośrodka z Firmą „Blachy Pruszyński” podjęto rozmowy z Prezesem Krzysztofem Pruszyńskim na temat możliwości współfinansowania budowy nowej siedziby, dlatego niezmiernie miło jest nam poinformować, że w środę, 5 czerwca 2019 roku Krzysztof Rymuza Starosta Pruszkowski oraz Krzysztof Pruszyński Prezes Zarządu „Fundacji Pruszyńscy” podpisali list intencyjny dotyczący dofinansowania budowy nowego obiektu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Wapiennej w Pruszkowie. Fundacja zadeklarowała możliwość pokrycia 50 proc. kosztów inwestycji – informują przedstawiciele powiatu pruszkowskiego.

W pierwszym etapie inwestycji powstanie budynek ośrodka dydaktyczno-terapeutycznego z kuchnią, stołówką i świetlicą. Znajdzie się tam sala sportowa, wielofunkcyjne boisko, bieżnia, plac zabaw. Drugi etap to budowa internatu. – Maksymalna liczba użytkowników obiektu przewidywana jest na 150 uczniów (w tym dzieci i młodzież mieszkająca w internacie), 50 nauczycieli i rehabilitantów, 12 pracowników administracyjnych oraz 48 pracowników kuchennych, porządkowych, technicznych i zapewniających ochronę – czytamy w komunikacie powiatu.

Kiedy budowa może ruszyć? Powiat ma już gotową dokumentację projektową. Po zabezpieczeniu finansowania dla tej inwestycji kolejny krok to ogłoszenie przetargu na wykonanie prac. Te mają zakończyć się w ciągu trzech lat, czyli jeszcze tej kadencji władz samorządowych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “List intencyjny w sprawie ośrodka na Wapiennej”

  1. Życzliwy Pruszkowianinin pisze:

    Brawo. Gratulacje BARDZO dobra i potrzebna inwestycja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły